| Eroareee a întrebat:

Am nevoie de un sfat (sunt fata)... Sa fac un rezumat: Sunt impreuna cu un baiat si il iubesc foarte mult. Mi-a aratat ca si el ma iubeste dar ma si raneste de multe ori in relatia asta. Am plans de multe ori, sunt o fire foarte sensibila si recunosc si el a plans pentru mine pentru ca m-a ranit, deci si prin asta mi-a aratat ca ma iubeste. Ce m-a deranjeaza de multe ori, este ca atunci cand el imi spune ceva, eu incerc sa-l ajut sau sa ii vorbesc, dar cand vine vorba de mine el nu face asta si imi arata ca nu-i pasa prin faptul ca atunci cand eu am nevoie de ajutor nu-mi spune nimic si ma doare. Si i-am zis ca si eu am nevoie ca sa ma ajute si ca imi arata ca nu-i pasa si mi-a zis asta: Na, cum zici tu! Si prin fraza aia mi-a aratat, iar, ca nu-i pasa. Si am plans desii m-am fortat sa nu o fac. Altii imi zic sa-i arat indiferenta, eu nu pot face asta, il iubesc prea mult, m-ar durea inima. Stiu, daca pun suflet sunt luata de proasta dar eu cred ca asa e cand iubesti, lupti chiar daca
e bine sau nu.

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Daca spuneai si varstele voastre era ceva, probabil el e inca imatur si nu vrea nimic serios asa ca ea totul in gluma, tu visezi ca faci o relatie cu el si iei totul in serios, nu spun ca nu te iubeste doar ca poate nu are chef de atata implicare emotionala, daca te desparti de el nu va vi o drama voi fetele uitati rapid o iubire asa ca nu dramatiza

| neutrino a răspuns:

Ultima ta afirmatie este corecta, dar tu trebuie sa admiti ca el inca nu s-a indragostit de tine...

| SimonaCristina a răspuns:

Nu te iubeste. Trebuie sa te ajute fara sa ii ceri ...Nu merita implicarea ta emotionala. Ai grija de tine...

| Florenta16 a răspuns:

Stiu ce spui, si eu sunt exact la fel. Plang si ma consum foarte mult chiar si atunci cand nu ar trebui, si toata lumea imi spune ca nu merita, dar asa sunt eu, mai neascultatoare. Vorbeste si explica-i mai pe intelesul lui, fa-l sa inteleaga ca si tu ai nevoie de ajutorul lui cum si tu i-l oferi pe al tau. Daca tot va iubiti, va intelege. Bafta multa :*

| lex79 a răspuns:

Nu e iubire, e sindromul Stockholm.

| trista12 a răspuns:

Cere-i la modul direct ajutorul atunci cand ai nevoie si vezi atunci daca ii pasa sau nu. Uneori baietii sunt mai superficiali, noi femeile ne implicam mult, despicam firu in 4, suntem atente la detalii... Unora le pasa chiar daca nu prea stiu sa arate asta. Am eu unu acasa laughing