| anonim_4396 a întrebat:

Am o intrebare: ce inseamna atunci cand fostul te ignora? Adica dupa ce nu ne-am vorbit deloc a venit si a zis ca ma iubeste si m-a intrebat daca eu iubesc pe cineva dar eu nu am raspuns. S-a comportat frumos cu mine in zilele urmatoare dar nu mi-a trimis niciun mesaj sau nu m-a sunat deloc. Acum ma ignora total desi ma mai saluta uneori. Azi i-am zis ceva amuzant si el a schitat un zambet si si-a lasat capul in jos apoi a plecat. M-am simtit aiurea. El nu are pe nimeni doar a incercat o relatie cu o fata in aceeasi zi in care ne-am despartit dar ea l-a refuzat. Ce poate sa insemne ca ma ignora asa? Dupa 3 ani de relatie (mi se pare mult) ar trebui sa stiu dar nu am nicio idee. Eu am vrut sa fim prieteni ca doar suntem in acelasi grup si aceeasi clasa dar el nu pare sa vrea chiar daca se comporta ok. A da si mereu cand suntem doar noi doi se comporta timid si frumos cu mine(aproape la fel de frumos ca si cand eram impreuna). Imi puteti explica de ce ma ignora asa? Ofer funda va multumesc!

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

De ce v-ati despartit?

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Pai el venea la mine si ma lua in brate sau ma saruta dar eu nu faceam nimic. Eram foarte timida si la un momentdat s-a racit relatia. Cumva ne-am plictisit unul de altul si el a devenit confuz daca mai vrea sau nu sa fie cu mine. Eu am vazut asta si ne-am despartit(el a zis ca nu crede ca ar mai trebui sa fim impreuna). Si dupa 2 luni a zis ca ma iubeste.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Te atrage fizic?

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

E destul de dragut dar nu prea imi pasa. E mai scund ca mine si nu arata ca un model dar nu asta conteaza

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

E si mai mic ca tine e doar o iubire platonica isi este ca un frate, posibil ca te-ai obisnuit cu el sau din plictiseala, ce varste aveti?

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Suntem de aceleasi varste 14 ani. Ne cunoastem de 4 ani si la inceput ne-am placut adica eram ca acei copilasi care se simpatizeaza si ne luam in brate si vorbeam intruna apoi am crescut si tot impreuna am ramas doar ca am inceput de la 13 ani cu sarutari si imbratisari. Ne intelegeam perfect asta incerc sa spun dar nu il vad ca pe un frate deloc.