| anonim_4396 a întrebat:

Ce sa fac daca fostul a zis ca ma "iubeste"? Adica spunea ca ma place si se comporta foarte frumos cu mine. Imi deschidea usa ma facea sa rad imi dadea geaca lui... Faza e ca eu mereu am avut in gand ca el o place pe o fata(o prietena de a mea) cu care el m-a facut geloasa mereu iar fix dupa ce ne-am despartit s-a dat la ea. Ea l-a refuzat si dupa ceva timp el s-a intors la mine. L-am refuzat desi il iubesc si imi spunea ca si-a dat seama ca eu sunt cea mai buna si ca era indecis. Dupa ce nu a mai insistat a trecut ceva timp si ieri m-a intrebat iarasi. Eu nu am zis nimic pentru ca in timpul in care ne-am ignorat s-a dat intruna la fata asta. El m-a intrebat daca iubesc pe cineva si am zis ca da dar nu am zis ca pe el. Dupa mi-a zis sa ii raspund si eu am zis:"ce mai face "numele fetei""? El nu a raspuns doar s-a uitat putin la mine dar azi nu a mai stat aproape deloc cu ea si nu o mai tachina sau asa cum facea inainte. Se purtau ca doi colegi/prieteni. Cand suntem noi doi e foarte bine se comporta foarte frumos cu mine. Dar cand vine in clasa nu ma saluta si nici cand pleaca. Azi a plecat acasa cu fata aia si inca 2 fete si un baiat si a trecut pe langa mine fara sa se uite la mine macar. Ce credeti ca ar trebui sa fac? A da si cand vorbim foloseste fraze de cand eram impreuna gen glumele mele preferate si imi aminteste de cate ceva din relatie. Ce imi recomandati cum sa ma comport cu el? Il iubesc mult dar nu stiu daca el chiar ma place sau vrea doar o relatie. (Are de unde sa aleaga alta fata dar na.). Ofer funda va multumesc mult!

5 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

El ar vrea altceva de la tine, nu iubire. Se mulțumește doar cu partea sexuală.
Caută pe unul cu care să te simți bine și cu care să fii compatibilă. Ăsta e doar un golan.

| anonim_4396 explică (pentru mihai69):

Nu a venit niciodata vorba de sex avem 14 ani

| mihai69 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu încă; dar să nu-ți faci iluzii că el ar avea altceva în cap, mai ales la vârsta asta.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Apropo prin mereu ma facea geloasa vreau sa spun atunci cand ma comportam mai urat cu el si il ignoram sau ne certam rau aproape de despartire. (O data a pretins ca e cu ea o vara intreaga doar pentru ca m-am despartit de el)

| ovidiu123432 a răspuns:

Nu merita sa il ierti chiar daca il iubesti, deoarece el se intoarce la tine pentru ca prietena ta la refuzat.
Dupa parerea mea ar fi sa iti gasesti unul care sa te iubeasca nu sa se dea la prietenele tale sau nu mai stiu eu ce.