| Chachi913 a întrebat:

Am o întrebare. Menstruatia trebuie sa imi vina luna viitoare pe 5 si pe mine deja acum au început sa ma doara sânii. Normal nu ar trebui sa te doara sânii cu câteva zile inainte sa iti vina? Gen 2-3 zile?

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Este posibil ca aceste dureri de sâni să fie simptome premenstruale, care apar cu 3-7 zile ( sau mai RAR, chiar cu 10 zile ) ÎNAINTE de a veni menstra - deci, e posibil ca în următoarele zile să-ţi vină menstruaţia!

De asemenea, e posibil ca menstruaţia să-ţi vină mai devreme cu 2-3 zile...

Toate cele bune.

1 răspuns:
| MihaiEdy1993 a răspuns:

Salut. Conteaza cati ani ai. Daca ai in jur de 15-16 ani, atunci este ceva normal deoarece organismul este in dezvoltare.