| anonim_4396 a întrebat:

Hei TPU am o intrebare! Sa zicem ca un baiat place (iubeste ) cu adevarat o fata. Daca ar fi asa atunci el ar mai fi capabil ca in fata fetei respective sa se puna cu alta in banca si sa inceapa sa o "pipaie" imbratiseze si sa o lase sa stea in brate la el? (asta de nenumarate ori si nu doar cand e a prin preajma). Daca ar placea-o nu inseamna ca nu s-ar mai da la alte fete? P.S nu e cu fata pe care zicea ca o place si ea nu il place

3 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Cati ani ai? Astea sunt relatii de scoala generala. Normal ca nu o place pe prima fata daca o pipaie pe cea din banca. Daca sunt in aceeasi clasa si o place, ar trebui sa stea cu ea in banca. De la placut si pana la iubit e cale lunga. Colega de banca vrea sa fie pipaita si accepta comportamentul primitiv, iar tipul e fericit ca si-a gasit "iubirea" si profita de ea. Las-o balta si concentreaza-te pe scoala si alte activitati. Relatiile in scoala generala sunt niste jocuri.

| IoanaPuppy31 a răspuns:

Buna,
In primul rand cuvintele place si iubeste nu au legatura. Pune-ti intrebare, o place cu adevarat sau o iubeste cu adevarat? Si daca o iubeste e posibil sa se simta uneori atras de altii daca fata nu ii da atentie. Spre rusinea mea, iubesc doi baieti deodata...viata asta! Mai bine zis adolescenta.

| CristyBv a răspuns:

Iti spun cat se poate de clar ca asa ceva e imposibil. Cand iubesti pe cineva cu adevarat, toate celelalte pica daca este persoana iubita acolo. Nu intru in detalii ca as putea scrie o carte... Ideea este ca sunt doua tipuri, placut si iubit. Ceea ce ai povestit tu acolo, poate, dar doar poate intra la categoria de placut dar sa faci chestile alea trebuie sa fii si putin dobitoc happy Spor.