| DaveMustaine a întrebat:

Hei, TPU, am o mare dilema: De ce persoanele care sufera din dragoste asculta muzica trista, romantica?

Răspuns Câştigător
| Darrina a răspuns:

Pentru ca acele melodii li se potrivesc cel mai bine. Si le rezuma durerea in cateva versuri. happy

11 răspunsuri:
| Azµre a răspuns:

Să-și înece amarul... tot în amar.

| h3r a răspuns:

Ce mai dilemă...
Când ești doborât la pământ( nu ne bazam doar pe dezamăgiri din dragoste), pur și simplu nu poți asculta... lambada...

| FadetoBlack a răspuns:

De mere.
Îţi dai seama că nu o să asculte o piesă veselă când ea e tristă.

| Violente a răspuns:

Pentru exteriorizarea sentimentelor, pentru a-și alina durerea din suflet.

Pentru a se regăsi, pentru liniște sufletească, pentru că melodiile triste îmbină suferința din dragoste și PARCĂ o face mai plăcută, dar te afundă mult mai mult în suferință.

Cand suferi din dragoste, se recomandă să dai muzica la maxim pe un DJ-Blend sau de preferință un SKRILLEX. laughing

| DeKoniec a răspuns:

Pentru ca le alina durerea.

Răspuns utilizator avertizat
| adimancool a răspuns:

K se simt mai bine

| ralukuu a răspuns:

Consider ca in mare parte persoanele care sunt triste asculta melodii ca si starea lor, deoarece se regasesc in versurile melodiilor!

| soultaker a răspuns:

Acei oameni se regasesc in muzica se relaxeaza ii ajuta happy

| Ioana166 a răspuns:

Pentru ca te regasesti i versuri. Daca artistul are versuri care "te ung pe suflet"normal ca asculti, nu?