| maimutacugagici123 a întrebat:

Am o mica dilema. Mie imi place de un baiat si prietena mea cea mai buna cred ca il place. Faza e ca el se uita mereu numai la ea( cred ca pentru faptul ca are sanii mari si fundul mare, ca asa nu ar fi chiar o mare frumusete). Acum faza e ca nu stiu ce sa fac pentru ca nu vreau sa spun cuiva ca imi place de el( mai ales prietenei mele). Am intrebat-o pe prietena mea daca il place si a zis NUUU, dar nu prea stiu ce sa cred pentru ca ea mereu cand e el in jurul nostru ea isi subtiaza nasul si face botic, doar ca sa iasa in evidenta(si asa face mereu cand trece orice baiat dragut pe langa ea) si mereu cand e el undeva ea face cumva si se duce si se asaza aproape de el. Astazi nu a fost baiatul asta la scoala si prietena mea s-a comportat perfect normal. Cum sa fac sa ii atrag atentia? Sau ce ati face voi in locul meu? Va rog sa ma ajutati ca simt ca innebunesc daca nu fac ceva!

Răspuns Câştigător
| Freya1 a răspuns:

Ori ii place si ei de el dar ascude la fel ca si tine ca il place, ori reactioneaza asa la orce baiat ca sa iasa ea in evidenta cum ai spus.
Daca acel baiat este atat de superficial incat vrea o fata doar pentru formele ei, sau refuza sa cunoasca o alta fata pentru ca nu are un numar mai mare la sutien atunci nu merita atentia ta.E drept ca nu poti sa impui nimanui sa te placa si ca gusturile nu se discuta, dar daca ea este acel gen de fata ce iese mereu inainte, este populara si vestita pentru ca baiati roiesc in jurul ei (pentru anumite benefici mai mult ca sigur) acel baiat nu este pentru tine deoarece e clar ca nu are ganduri curate.Un baiat ce vrea o relatie serioasa cauta o fata serioasa, nu se ingramadeste cu toti restul la una pentru ca are cur sau tate...

4 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Pentru a NU innebuni de tot, big grin ar fi cazul sa discuti cu el in mod direct si pe cat este posibil ''la subiect'' asta daca ai suficient curaj, tupeu. In caz contrar nu trebuie sa-i expui starea ta sufleteasca si sentimentele tale fata de el, in mod direct, verbal in cazul in care esti rusinoasa din fire. Intro astfel de situatie vei fi nevoita sa te comporti de asa maniera incat ori de cate ori el va fi in preajma ta, sa-si dea seama si sa inteleaga din mimica si gesturile tale ca ti-ai dori sa fii intr-o relatie cu el. Doar in cazul in care nu reactioneaza in modul dorit vei fi nevoita sa-i spui ori in mod direct, sau sa-i transmiti intentiile/dorintele tale printrun mijloc de comunicare, socializare. Nu este nici deplasata si nici condamnabil gestul ca feta sa fie cea care preia initiative in cazul baietilor timizi, incat ea sa fi cum se zice...vioara intai. Curaj si Succes! SAU Daca nu ai curajul sau tupeul necesar ca in momentul in care sunteti impreuna sa-i spui in fata in mod direct ca ai vrea sa fiti impreuna, atunci ii poti comunica dorinta ta printr-un mijloc de comunicare sau socializare. Ar fi cazul sa scapi de timiditatea care se pare ca te caracterizeaza, sa-ti iei ''inima-n dinti'' si sa-i spui/transmiti ca ti-ar face placere sa iesiti in 2 la o cofetarie sa serviti o prajitura si un suc, sau la o pizzerie unde ati putea sa vorbiti, sau la o plimbare pe jos, pentru a putea discuta in voie fara sa fiti priviti sau intimidati de ochi indiscreti. Dar daca chiar ca merita ar fi cazul sa-ti faci un pic de curaj sa stai de vorba cu el face2face in mod real, si sa-i spui ce doresti inainte de a se cupla cu o alta fata mai tupeista. Succes!

| Hammurabi a răspuns:

Păi nu prea ai ce face. Băieții se vor uita oricum întâi la ea pentru că are sânii și fundul mare, chiar dacă se comportă perfect normal. Așa că n-are sens să pornești o discuție cu ea, pentru că nu vei avea nimic de câștigat.
Dar dacă băiatul respectiv se uită la ea și îi dă atenție numai pentru asta, probabil nici nu mai are sens să te agiți pentru așa un mocofan. laughing

| PrintesaGumitaa a răspuns:

Spune-i prietenei tale ca iti place de el. Daca chiar iti e prietena trebuie sa inceteze cu fazele de pitzi ca sa iasa in evidenta si sa te ajute sa te apropii de el.
happy

| Raducanu13 a răspuns:

Spune-i ca.i mare panarama la piretnea aia a a ta ca daca face asta inpreajma ta e prietenfalsa