| Asha28 a întrebat:

Am o problema, azi am facut dragoste cu iubitul meu si am uitat ca sunt in perioada fertila, dar ne-am protejat, am folosit prezervativul si nu s-a spart. E posibil sa raman insarcinata? Dau funda!

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Prezervativul a fost inventat exact din acest motiv, sa poti face sex in orice perioada a ciclului menstrual iar barbatul sa poata ejacula chiar in timpul sexului fara sa fie nevoit sa-si scoata penisul si sa ejaculeze pe afara, aiurea.Folosirea corecta a prezervativului asigura o protectie de 96-98% deci din acest punct de vedere probabilitatea aparitiei unei sarcini devine teoretic aproape imposibila.Sa aveti parte de sex placut si fara evenimente neplacute in continuare.

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Prezervativul ofera cea mai buna protectie posibila, aproximativ 99, 5%. Aceasta protectie nu este mai slaba in perioada fertila, deci atata timp cat folosesti prezervativ corect nu conteaza daca esti sau nu in perioada fertila, riscul este infim si este exact acelasi

| Emilian65 a răspuns:

Daca actul sexual a fost protejat, nu ai cum sa fi ramas gravida.

| Radu284 a răspuns:

Ai un fetish cu ramasul insarcinata? Ca ai mai pus o intrebare similara.
Ce o sa intrebi data viitoare? Daca poti ramane insarcinata uitandu-te la un porn?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

NU

| ItsMeUncleDolanOrDolanDuk a răspuns:

Nu, sunt 0 sanse sa ramai insarcinata! Felicitari ca v-ai protejat.

| Adi1994Adi a răspuns:

Nu!