| claudiaenumelemeu a întrebat:

Hei, TPU! am o problema. in urma cu 6 luni am luat pilula de a doua zi in urma unui contact sexual esuat. totul a decurs ok pana acum, am avut mici dereglari ale menstrei dar a fost ok. insa, acum, ultima data cand mi-a venit, a tinut 4 zile (iar la mine in mod normal tine 7) si a fost redus cantitativ, iar sangele rosu deschis. mentionez ca nu am avut niciun pms. nu am mai avut contact sexual neprotejat de atunci dar sunt foarte nelinistita. pot fi insarcinata?

5 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU ai cum să fi însărcinată de acum 6 luni happy

Cel mai probabil, s-a schimbat puţin "configuraţia" menstruală!
Uneori, datorită transformărilor prin care trece organismul, se schimbă durata menstrei şi SPM-ul ce o însoţeşte - deci, NU cred că ai motive de îngrijorare.

Toate cele bune.

| Danysan a răspuns:

Categoric nu. Posibil sa ai o Dereglare de Ciclu dar stai calma.

| Alexandra_Zaharia_1997 a răspuns:

Buna...insarcinata nu poti fi deoarece daca erai nu ati mai venea menstruatia si faptul ca ti-a curs mai putin este din cauza faptului ca, corpul tau a reactionat diferit din cauza pilulei, asa ca nu te speria, dar nu mai folosi pilule daca doresti sa nu ai probleme cu sanatatea...

| NumePlubic a răspuns:

Daca menstruatia a venit, nu cred ca sunt sanse, dar ma rog, sunt baiat, nu ma pricep la fel de bine ca o fata laughing

| CataMihai a răspuns:

Nu ai de ce sa te temi din cate stiu eu daca esti insarcinata nu iti mai vine menstruatia