| Heleny a întrebat:

Hei TPU, am o problema. prietenul meu vrea sa ma sarute si m-am intrebat daca stiu cum e "French kiss". si eu am raspuns da insa nu stiu cum e. ma puteti ajuta cu niste sfaturi? ce sa fac? va rog!

Multumesc anticipat :*

11 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Ce face el, faci și tu. Scurt și cuprinzător!
Pa, pa.

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Lung, tandru, cu limbile. Vine de la sine dar te cam ia valul. E un start de preludiu, asa ca sa ai idee cu ce te joci. Va jucati asa o vreme si apoi o sa vrea mana in chiloti. Stii cum se fac copiii, da?

| Mao a răspuns:

Lasă-te purtată de moment. Degeaba ţi-ai face planuri că oricum se vor nărui toate atunci, şi îţi vei face griji.
Dar te-ai trezit în situaţia asta pentru că l-ai minţit! Nu e o ruşine să nu ştii cum se sărută! Chiar deloc. Îi spuneai "nu" şi el te învăţa. Acum se va aştepta de la tine să iei iniţiativă, nu să stai cu ochii în pământ şi cu obrajii roşii neştiind cum să-i zici că habar nu ai ceea ce ar trebui să ştii.
Sfatul meu şi cel mai bun? Spune-i adevărul, chiar dacă e greu. Va aprecia că ai fost sinceră (dacă te place cu adevărat), şi astfel vei fi mai liniştită. Data viitoare nu îl mai minţi.

| LittleRose a răspuns:

Poti incepe prin a te documenta despre sarutul frantuzesc, eventual prin a cauta filmulete explicite.Sa ai un fel de ghid pentru a nu porni de la zero.Incerci sa te eliberezi de emotii si il lasi pe el sa ia startul.Tu vei continua cu aceeasi miscare ca a lui si tot asa.Mult succes!

Răspuns utilizator avertizat
| blamefire a răspuns:

Te va saruta french...asta e.
ar trebuie sa fie putin salbatic, va fi lung si foarte pasional.asta asa.ca sa stii la ce sa te astepti
succes!

| demonykangel a răspuns:

Buna scumpa! Cand te vei intalni cu el si vrea sa te sarute nu trebuie decat sa te lasi purtata de val si totul va fi bine dar trebuie sa fi si relaxata.Iar el nu'si va da seama ca tu nu ai mai facut niciodata acest lucru

| LallyLala a răspuns:

French kiss este sarutul frantuzesc, cel cu limba.

| cineva_8314 a răspuns:

Cu limba

| babyblu3 a răspuns:

French kiss inseamna "sarutul frantuzesc" adica cu limba ceva gen mozol.Baftawinking

| somebodyxD a răspuns:

Http://www.youtube.com/watch?v=dkQdI0AxxOI
sper ca te ajuta. daca stii engleza totul este explicat.