| anonim_4396 a întrebat:

Hei TPU,am o problema! Saptamana viitoare e majoratul unui coleg de banca si a invitat toata clasa si saptamana trecut iubitul meu mi-a zis ca sarbatoritul trimite o masina dupa el sa vina la majorat. Azi i mi spune : Mi-a zis Alex ca nu crede ca mai poate trimite masina dupa mine, atunci nu mergem. Zic:poate nu mergi ca eu merg. Si a inceput sa comenteze ca sa nu merg ca nu stiu ce si i-am zis ca daca era invers sa stau eu acasa tu mergeai si m-a luat ca normal e prietenul meu cel mai bun. Si mi-a zis ca : ok draga mea, du-te da schimbam foaia. Ce sa fac? E dobitoc.

Răspuns Câştigător
| onasis1961 a răspuns:

Tu mergi la majorat, Nu-l lasă pe iubit să te domine, că va fi de rău cu timpul! Dacă te iubeşte şi vrea să fie alături de tine face pe dracu-n patru şi ajunge acolo! părerea mea că fiecare într-un cuplu are dreptil la puţină libertate.Să fii iubită maxim!

4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| M4gd4L3n4 a răspuns:

Vorbeste cu el.Si explica.i ca daca tu vrei sa mergi undeva si el are figuri,, nu are de ce sa isi verse nervii pe tine happy

| season0ver a răspuns:

Parerea mea, ori face'ti totul impreuna ori nu.

| alessandră19 a răspuns:

Păi dacă te iubește nu cred că ar trebui să facă așa. Dacă e un prieten comun ai tot dreptul să mergi la acel majorat + ca el se ducea dacă era in locul tău. Ar trebuii să accepte așa cum e sau să găsească și el un alt mijloc de transport.