| And7280394847 a întrebat:

Am majoratul sambata viitoare si am invitat vreo 25 persoane la mine acasa sa petrecem si din aia mi-au zis ca vin 15 ca au nunti sau excursii sau mai stiu eu ce. Acum mi-au mai zis inca 5 ca nu mai vin si am ramas 10 si inca mai e o saptamana in care sa mai zica vreo 2-3 ca nu mai vin. Si astia 10 daca ar veni cu totii, parca sunt prea putini pentru un majorat. Mi-e frica sa nu iasa aiurea. Imi vine sa anulez tot. Dati-mi o parere, ceva.
Multumesc.

9 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Mda, e nasol, așa am pățit și eu când l-am ținut, to de la 25 am plecat și am ținut cu 15. A fost fain că ne-am înțeles toți și am stat toți împreună, așa când sunt mulți se fac grupulețe, în 15 am dansat toți împreună și a fost fain.

| Bondarel99 a răspuns:

Daca zici ca ei se duc la nunti cred ca sunt invatati cu restaurantele, daca faceai la un restaurant sau ceva terasa poate veneau mai multi.

| cuvant a răspuns:

Stiu ca e un moment important pentru tine deoarece e majoratul. Bucura-te pentru cei care vin deoarece ei si-au facut timp sa vina la ziua ta chiar daca si ei sunt sigur ca au alte planuri.
Distreaza-te cu ei iar daca vrei sa mai ai prieteni pe langa tine, uita-te in jurul tau si mai invita cativa care stii ca vor veni sa se bucure de ziua ta.
Eu zic ca 10, daca sunt cei pe care tu ii doresti, e de ajuns sa ai o zi care o tii minte.
Daca cumva ramai cu mai putini, fa totusi petrecerea si apoi orgaizezi una cand e mai aproape de inceperea anului scolar.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Muta cand se termina vacanta, toata lumea e plecata in august

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Să nu anulezi. Cei ce vin sunt bine veniți.

| Andreeush a răspuns:

Acum vezi câți prieteni ai cu adevărat.
Chiar și în număr mic, vă puteți distra.
Nu anula nimic, distrează-te.

| christall a răspuns:

Stii ce? Ar trebui sa fii fericit/a. Ai primit cadou o cernere a prietenilor tai. In viata mai bine sa ai cativa prieteni buni decat o gramada superficiali. Eu cred ca o sa iasa o petrecere pe cinste, mai ales ca o sa fie spatiu mai mult. Bucura-te, o sa vina cine te iubeste, restul...nu erau prieteni. Nu conteaza cantitatea, ci calitatea. Aniversare frumoasa!

| And7280394847 explică (pentru christall):

Dmn ce mi-a ridicat moralul raspunsul tău