| Eva1601 a întrebat:

Hei, TPU. Am o relație la distanta pe care am oficializat-o recent. La început am vrut amândoi sa vedem cum decurg lucrurile, totul a fost natural și deloc in graba. După fiecare întâlnire, ma îndrăgostesc mai mult de el, îl simt mai apropiat de mine. Însă exista o problema. El a avut câteva relații de durata in trecut. Una de 11 ani și una de 2 ani. Păstrează legătura cu amandoua. Am spus ca este de acceptat legătura cu fosta partenera de 11 ani dat fiind și faptul ca se știu din copilărie. In schimb, relația de 2 ani a fost tot la distanta, dar, ca și noi, se întâlneau foarte frecvent având in vedere distanta. Ceea ce ma deranjează este legătura evidentă pe care încă o poarta, faptul ca ea ii comentează pe Facebook inclusiv la pozele cu noi (comentarii de genul "deci acum de asta vorbești atât de bine engleza

7 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Nu este normal din punctul meu de vedere sa se tina legatura chiar atata de stransa. Daca a mai vorbit cu aia cu care a fost 11 ani poate oarecum e normal ca au fost ca si casatoriti cu toate ca nu e o scuza dar de acolo pana a comenta sau asalta cu like-uri e aiurea si nu ar trebui sa permiti

| Necunoscut112 a răspuns:

Cum aţi "oficializat-o"? Dacă v-aţi pus "într-o relaţie" pe Facebook nu înseamă că aveţi o relaţie serioasă.

| Eva1601 explică (pentru Necunoscut112):

Întrebarea mea era cu totul alta și nu înțeleg cum poți sa tragi concluzia ca din tot ce am zis, Facebook ne-a făcut relația oficială, fiindcă m-am referit la cu totul alte lucruri, nicidecum la asta. Numai ca asta e mentalitatea unor oameni - in loc sa se concentreze pe problema, se concentrează pe a judeca însă fără a avea vreo baza.

| RAY a răspuns (pentru Eva1601):

Esti geloasa sau? isi este frica ca il poti pierde? incrderea e baza

| Necunoscut112 a răspuns (pentru Eva1601):

De acord! Fii atentă care e problema: nu dă doi bani pe tine. Dacă te-ar iubi şi s-ar simţi împlinit lângă tine, cu siguranţă nu mai simţea nevoia să întreţină vrăjeala în stânga şi în dreapta. Nu te poţi baza pe el, dacă face asta chiar şi în văzul tău.

| sweetangels a răspuns:

E de rahat. Spune-i ca unde e iubire nu au ce sa-si bage altii nasul, in special niste foste! Daca e un papa-lapte nu va misca nimic pentru tine de dragul fostelor. Baiatul vrea sa care trecutul cu el si in relatia din prezent. Spune-i ca daca e om serios renunta la ele, ca tu n-ai putea sa faci ce face fosta lui, sa stii ca ex-ul are o relatie si sa incepi sa te bagi in viata lui stiind ca el are pe alta. Asta e chestie de educatie, daca el nu-si respecta relatia nici alea nu i-o vor respecta veac. Gandeste-te pe viitor cum o sa fie daca voi acum la inceput si deja exista jocuri din astea slabe. Vorbeste-i clar si raspicat iti vei spune punctul de vedere. Bafta!

| Yon1470 a răspuns:

Daca au stat atata timp impreuna si n-a mers, nu cred sa mai mearga!