| Roxx4you a întrebat:

Hei TPU :*. Am si eu nevoie de niste sfaturi straight face.
Ieri am vorbit cu baiatul de care-mi place de aproape un an laughing, ma rog, stie ca-l plac bla bla bla. In fine, nu am vorbit cu el despre un subiect prea placut din punctul meu de vedere... mi-a descris o fata si m-a intrebat daca este colega cu mine, desi sunt sigura ca stia ca nu e, daca are facebook etc. Ma rog, i-am zis ca nu e in clasa cu mine, ca s-ar putea sa fie de la clasa a 7A. Ceea ce nu inteleg este urmatoru lucru: chiar este interesat de o fata de clasa a 7a(el fiind a 10a) sau vroia doar sa ma faca geloasa? El stie de foarte mult timp ca-l plac, si el dadea semne ca ma place, dar acum parca nici nu se mai uita la mine. Mentionez faptul ca el nu e genul care sa se uite dupa fete de a 7a. e mai timid el asa si nu-l intereseaza pustoaice de-astea. Colegele mele imi spun ca a facut asta doar ca sa-mi atraga mie atentia, dar eu nu stiu ce sa cred. straight face. Astazi cand intra pe facebook vreau sa vorbesc din nou cu el si sa-i spun ca am aflat ce clasa invata in acea sala dar nu sunt sigura daca e necesar sa fac asta, daca i-as zice, probabil i-as da impresia ca sunt interesata si geloasa(drept sa spun, chiar sunt un pic geloasa...). Chiar nu stiu ce sa cred si ce sa fac. Little help? thanks.

Răspuns Câştigător
| nuciu a răspuns:

A fost doar o ''amageala'' ca sa zicem asa... si ti-a dat dovada ca te place. nu mai fi asa timida si si zii ca-l placiwinkingsucces mare :*

2 răspunsuri:
| danyk7 a răspuns:

Daca tu il placi si estisigura 97% ca te place...e doar o chestiune de timp pina iti va spune "te iubesc"

| tiname a răspuns:

Asa cum ti-au zis si colegi incearca sa-ti atraga atentie, si sa nu ii spui de fata acea din clasa a 7a.