| anonim_4396 a întrebat:

happy
De 4 luni cunosc un baiat caruia i-am spus ca-l plac. Tin f mult la el. Dadea semne clare ca este interesat, insa din cauza unui avatar s-a rupt totul. Avea el numele lui si numele unei colege din clasa lui. Prietena mea a vb. cu fata (colega lui) si i-a spus ca nu e nimic intre ei mai ales ca ea are prieten de un an. Pe mess din nou prietena mea avea un status si el a deschis discutia, aceasta i-a explicat ca macar putea sa-mi spuna fiind ca asa mi-a dat sperante. El i-a spus ca nu e nimic intre noi. Intr-o seara prietena mea s-a intalnit cu el in fata scolii, au vorbit si... ea a deschis subiectul iar. El "i-a explicat" ca nu putea sa-mi zica 'bine! pa.' Oricum mi-a spus tot pe mess(e timid) ca ma iubeste si deja era f frumos totul. Intr-o zi in fata scolii pretenul lui i-a spus ca am venit, el era deja rosu...si a asteptat sa o iau eu in fata ca el sa ramana in spatele meu! Ma facea sa rad. se dadea in spectacol etc. Acum eu il ignor aproape total, ma mai uit din cand in cand. Cert e ca si el se uita la fel ca si mine.
Asta-seara am vorbit cu prietenul lui ca a aflat el ca de la mine din clasa zice cineva ca baiatul acela ma place pe mine. Iar eu i-am spus ca pe mine nu ma mai intereseaza (desi il iubesc enorm), si eu nu am spus nimic. Prietenul lui a zis ca stie, fiind ca eu sunt cea mai normala din clasa.Am vrut sa-i spun noapte buna si el a spus:
-aa noapte buna si lui nu? (baiatului de care imi place).
-lasa ca-i zic eu maine ca i-ai spus si lui noapte bunahappy.
Eu numai inteleg, astazi a aparut la ora 12:30 cand el venea normal pe la fara 15. Insa stia ca eu vin mai devreme cand este consiliu. S-a plimbat pe-acolo cu prietenii si vorbea cu o colega de-a lui, si ea radea si se uita la mine si ii spunea lui. Toti colegii lui se uita la mine.
Ce sa fac?sad
ps: nu pot vorbii cu el! acum nici nu ma gandesc.
Multumesc mult sad!

2 răspunsuri:
| DennyxD a răspuns:

Pff... e posibil ca ink sa te placa dar e putin timid si poate ca asteapta un moment potrivit ca sa vorbiti doar voi doi.Ai rabdare, si vezi cum mai decurg lucrurile si apoi poate va face el primul pasthinking
este bine ca uneori vrei sa pari indiferenta pentru ca apoi isi poate face impresia ca esti disperata dupa el, insa nu fi chiar mereu asa ignoranta deoarece poate el va crede ca tu nu il mai placi si ca nu are rost sa mai incerce ceva cu tine.Incearca sa fi mai deschisa daca vrea sa vorbiti, dar nu iti pierde"capul". timpul le rezolva pe toatehappy

suuces>:d< si funda daca te-a ajutat rasp mew:* sa ma anunti ce se mai intamplasmug si app. cati ani ai?thinking

| bogdang a răspuns:

Daca stai sa-ti pice vreo rezolvare din cer astepti degeaba. Gaseste momentul potrivit si vorbeste deschis cu el, se vede ca (inca) te place. In situatia asta nu prea au sens intermediarii tongue, deci cea care trebuie sa actioneze esti tu. Sper sa te descurci!