| rozbombon a întrebat:

Hei TpU. happy
Am si eu o mica problema sa zic asa.
Simpatizez un prieten ca sa zic asa pentru ca nu pot sa zic ca, chiar il iubesc sau ceva de genul.mi-a placut inainte de un alt baiat, iar el m-a ajutat oarecum sa il uit pe respectivul.
Ei insa eu cu acest asa zis 'amic' ne cunoastem de 2 ani, ba chiar am fost si impreuna, iar la 'petreceri' ne sarutam laughing.
La sfarsitul acestei veri iar ne-am revazut dupa o cam lunga perioda si iar ne-am sarutat, iar dupa aceia am inceput sa vb mai des. ( pss: eu sunt la liceu in alt oras, cam la 60 de km ) si ma duc cam 1 data pe luna acasa. Saptamana trecuta a venit la mine si iar ne-am sarutat. Si totusi eu chiar tin la el si cred ca si el tine la mine thinking doar ca a intervenit o fata care este in acelasi liceu in care este si el si tot se baga in seama doar ca si lui ii cam place. Si cu ea stiu ca sa sarutat in primavara, cand mie imi placea de un alt baiat laughing. Si nu stiu ce sa zic doar ca mi se pare cam aiurea.
Pe deoparte nu-mi pica chiar bine, desi el nu recunoaste nimic. e complicata povestea, nu stiu ce mai cred sincer. Acum iar de abia mai vorbeste cu mine.

3 răspunsuri:
| wolder a răspuns:

Faptul ca se saruta cu aia si-ii cam place de ea e destul.
sa ramana cu aia

| Danysan a răspuns:

Trebuie sa intelegi ca Relatiile la distanta sunt foarte complicate.Chiar daca exista sentimnete puternice intre voi si va iubiti faptul ca nu te are aproape poate sa il faca sa greseasca-Uneori ai nevoie de o imbratisare sau un sarut de la persoana iubita.Tu cum te-ai simti daca ai iesii cu prietenii si ei s-ar saruta si tu nici macar nu mai sti cum e gustu? Nu te-ai simti naspa stind foarte bine ca desii esti intr-o relatie nu ai parte de afectiune.E normal sa fie mai retras -ce poti sa ai oferi tu de la 60 de km? Un sarut odata la cine stie cand? O relatie se bazeaza si pe pasiune-asta asa ca sa stii cum sta treba...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Apoi, bine ca nu ti-e rusine sa te pupi cu el pe la toate colturile, dar ti-e rusine sa vorbesti cu el. Sau crezi ca s-ar putea nici cu asta sa nu te mai alegi?