| anonim_4396 a întrebat:

Să mă ajute cineva, vă rog...
Nu mai înțeleg ce se petrece cu mine, m-am îndrăgostit de un băiat (X), la rândul lui m-a făcut sa ma îndrăgostesc și mai tare. A trebuit sa trec peste pentru ca nu a fost sa fie. A trecut ceva vreme și am zis ca e cazul sa trec pe bune peste, mi-a fost drag alt băiat( Y) am renunțat însă la el, pentru ca ii ardea de aventuri și alte cele. In cele din urma un băiat (Z) a insistat foarte mult sa ieșim sa ne cunoaștem, a vrut sa fim împreuna, la fel m-am atașat puțin de el sau așa credeam, (nici cu Y nici cu Z nu m-am sărutat). Ieșind cu Z odată in oraș, l-am revăzut pe X și am simțit cum ma taie ceva pe stomac, acel fior, sentiment foarte puternic... are iubita, am murit și mor in mine de fiecare data când o văd cu ea. Mi s-a făcut rău, am ajuns la spital ca ma strângea inima, in fine. Mi-am revenit puțin după o perioada și am cunoscut din nou un băiat (W), ei bine pe el l-am lăsat sa ma sărute și la început parca simteam ceva când ma săruta, am început oarecum o relație cu el de nici o săptămâna, dar este iar o problema, se întâmpla acum după numai câteva zile, in care credeam ca m-am îndrăgostit de el..sa nu simt sa-l sărut, dacă o face el, îl sărut dar in sila, nu îmi vine sa-l iau de mâna pe strada, nu-mi vine sa-l prezint prietenilor, și nu, nu e urat, e chiar un băiat foarte ok, dar cred ca gândul meu e la X iar.
Acum jur, ma simt foarte pierdută, nu mai știu, sa continui cu W sau ce sa fac? Nu am idee, orice as face, tot la X ma gândesc, cred ca el e problema pentru care sunt așa. E o zi in care zic, da W e ok pentru mine, dar azi de exemplu am fost distanta, cum am zis și mai zis, sărutat in sila, luat in brațe la fel...
Va rog, nu mai pot, mi-a disperat psihicul, ajutați-ma...sunt terminată moral. Mulțumesc!

4 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Când te referi la W. asta se rezolvă așa.
A murit, mortul ( iubirea), lasă-l îngropat. Dacă nu, se împute și te trage el în groape pe tine.
Te bântuie fantoma lui, care e în tine. Dacă o lași, cine-i de vină.
Așa că, eu zic să îl mai iei în brațe pe cel nou, și să îl săruți și tu. E băiat foarte ok. Va fi un soț foarte bun.

| mihai69 a răspuns:

În primul rând, W ar trebui să știe de "problema" ta.
Povestește-i discutați și vezi ce iese. Dar nu încurca omul degeaba.
N-ar fi rău nici să discuți cu un psiholog, daca tot nu poți depăși blocajul.

| Clytia a răspuns:

Sfatul meu e să te desparți de băiatul acela, îl amăgești degeaba. Pune-te în locul lui, nici ție nu cred că ți-ar plăcea să ți se întâmple asta. Ia o pauza, nu mai ieși cu nimeni un timp. Ocupă-ți timpul cu diferite hobby-uri. Cu timpul ai să-l uiți și pe acest "X". big grin

| BravoJohn69 a răspuns:

Dacă vrei o rezolv eu pe iubita lui x