| Fetitadinardeal a întrebat:

Am un amic de de un an si ceva si in ultimele 2 luni am inceput sa vorbim foarte mult pe mess si la scoala. Iar eu am inceput sa-l plac. El mi-a puvestit ca acum o luna ii placea de o fata dar l-a refuzat si el a fost trist o vreme. sper ca i-a trecut, oricum eu nu as vrea inca sa ii spun ca il plac.Pe mess imi pune des pupici si imbratisari si pa sfarsitul converatiiler imi zice te pup. Si la scoala vine uneori in pauze cu mine. Mi-a trimis linkuri cu melodii mai romantice acum 2 saptamani. Cam asta sunt toate semnele pe care mi le-a dat. Dar tot nu sunt sigura ca ma place. ce semne as putea sa-i dau ca sa ii arat ca il plac si eu? Cat mai discrete ca nu vreau sa fie foarte evidenta. Deja multi din scoala cred ca noi suntem impreuna dar el a zis ca nu il intereseaza ce zic altii atata timp cat nu e adevarat. Deci va rog, ajutati-ma cu niste semne pe care as putea sa i le dau, sau ce as putea sa-i spun ca sa deduca ca il plac. Mentionez ca nu vreau sa-i spun direct. FUNDA :*.

4 răspunsuri:
| petertb a răspuns:

Serios acum.e greu sa te duci la el si sa-i zici ca il placi? e baiat. daca arati bine iti garantez ca n-o sa te refuze.baftawinking

| Nezura a răspuns:

Eu ţi-aş zice, atunci când îţi dă pupici îi dai şi tu, îl imiţi, dacă nu poţi să-i spui aşteaptă să-ţi spună el, dacă e timid şi el, poate îl întrebi "Mă placi?", dacă zice nu ar trebui să te uiţi la privirea lui, dacă e serioasă chiar aşa este, dacă e timidă te place şi el

| anylev3 a răspuns:

Daca iti pune pupici si iti zice "te pup" nu inseamna ca te place, iar melodiile romantice poate pur si simplu ii placeau lui.Cand iese cu tine in cate o pauza poti sa bati apropouri, il iei pe ocolite si il aduci la subiectul care te intereseaza...fa-l din cuvinte..si daca chiar nu isi da seama unde bati eu zic sa il lasi pentru ca niciun baiat care vrea cat de putin ceva cu o fata nu face pe "timidul". Anyway... good luckhappy

| Fetitadinardeal explică (pentru anylev3):

Niste idei de aptopouri? Structuri.