| anonim_4396 a întrebat:

Hei tpu.Another problem here. M-am indragostit de un prieten. Imi da foarte multe semne ca m-ar place. Vorbeste mult cu mine si ma trateaza diferit de celelalte fete si e curios si pe cine plac tot timpul ma intreaba.Dar sunt si zile cand nu vorbeste cu mine cum a fost azi...Si nu stiu ce sa mai cred. Ma priveste lung si imi zambeste asta a facut si azi, doar atat. Inseamna ceva?

Răspuns Câştigător
| NoSmile a răspuns:

Buna.
Sunt zile in care nu-ti vorbeste pentru ca tu nu-i dai niciun semn ca-l placi.
Se teme!
Si decat sa incerce mai mult si sa fie refuzat,prefera sa nu mai vorbeasca cu tine.
Iar cand realizeaza ca tot ce vrea,e sa fie cu tine,se intoarce. Mai cu teama, mai cu o mica speranta, dar se intoarce.
Da-i si tu semne ca il placi!
Asa ii vei da putina incredere in el. Il vei face sa-si ia inima in dinti, pentru o porni o relatie cu tine.
Succes!
Daca te mai pot ajuta si cu altceva, astept mesaj pe privat.
Te pup!

| Florinapopica a răspuns (pentru NoSmile):

Mda,ai dreptate! Il fac gelos cum am facut-o si azi si nu a mai vorbit cu mine acum mi-am dat seama. Mersi de sfat:* Pusiii>big grin

| NoSmile a răspuns (pentru Florinapopica):

Nu ai pentru ce.
Daca consideri ca te pot ajuta, te astept pe privat.
Te place, dar exista doua probleme la mijloc. Faptul ca nu ii dai semne ca il placi si cealalta ca este prieten cu fostul tau. E la mijloc.
Am trecut printr-o situatie asemanatoare, adica la fellaughing
Deci.te inteleg perfect.

19 răspunsuri:
| がさいゆの a răspuns:

Buna.Multi baietii incearca sa atraga o fata in felul in care ai explicat.Dar in afara de atractie sau dragoste mai exista si puternica prietenie.Dar probabil ca mai mult incearca sa te faca iubita lui.Intra-i in joc.Incearca sa pari ca iti pasa de fiecare gest pe care il face.In curand va avea mai mult curaj sa iti spuna ceea ce simte.La revedere!

| SuKi2KirAi1 a răspuns:

Daaaaaa... Cum sa nu insemne ceva. Adica e un baiat care te priveste : Cred ca l-ai innebunit. Acum serios, sunt destul de sigura ca te place. Ar trebui sa mai stai asa o vreme, si dupa aceea sa-l intrebi ce-i cu zilele astea, asa, fara discutiiwinking Spune-i daca te simti destul de curajoasa, ca il placi. Aici sunt mai mult decat sigura ca va reactiona exact cum te astepti. Succeswinking

| Azµre a răspuns:

Eu zic să vorbești cu el mai mult, și să ieșiti afară amândoi

| stark47 a răspuns:

De ce nu te duci sa l intrebi pe el asta?! ce ai avea de pierdut? daca vezi ca, convesatia se duce in alta directie, da o in gluma in vrajeala ca sa te scoti sa nu pici naspa in fata lui.

| Florinapopica a răspuns (pentru stark47):

It's not that easy...happy

| stark47 a răspuns (pentru Florinapopica):

Sigur ca este!"buna, ai o secunda? etc etc"... daca nu comunic cu el, no sa l intelegi niciodata.

| Florinapopica a răspuns (pentru stark47):

Am comunicat foarte mult crede-ma si 2 zile cred ca ma place si a 3-a zi face ceva si se duce dracu tot!

| stark47 a răspuns (pentru Florinapopica):

Deci dupa o comunicare de 2 zile u CREZI ca te place? nu esti sigura de asta? nu ai vorbit cu el cum trebuie, fii directa

| Florinapopica a răspuns (pentru stark47):

Era un exemplu ca nu pentru mult timp ramane sentimentul ala ca ma place. O sa vorbesc oricum, toata lumea imi zice sa o fac

| stark47 a răspuns (pentru Florinapopica):

Macar atunci vei fi sigura daca te place sau nu.succes

| LittleShyDevil a răspuns:

Bună! Se vede că te place,nu mai ezita,ştiu că te gândeşti la o posibilă respingere,dar încercarea moarte nu are,deci fi tare pe poziţie, dacă mă înţelegihappyŞi dacă te respinge, dacă, ceea ce nu cred, şti cum se zice:nu este ultimul băiat de pe pământ! Baftă! happy

| Roxx123 a răspuns:

Hey!happy Categoric ca inseamn ceva! Asa ca nu ezita. Faptul ca te tot intreaba e ca si cum te-r intreba daca esti "libera"..asa cae evident interesat de tine! Eu zic ca daca vrei intr-adevar sa fie ceva intre noi raspunde-i cu aceeasi moneda, adica zambeste-i si tu, si spune-i eventual ca iti place de el.happy
O sa vezi.v-a da rezultate!:*:*:*succes!

| Florinapopica a răspuns (pentru Roxx123):

E cam complicata treaba pentru ca e prietenul cel mai bun al fostului mei iubit si nu cred ca ar putea sa fie cu mine din cauza asta. Ii raspund cu aceeasi moneda dar mi-e frica sa-i spun in fata ca-l plac. Mi-e frica de raspuns!

| Roxx123 a răspuns (pentru Florinapopica):

Pai,gandeste asabig grinaca nu ii spui,poate ca nu o sa fi cu el,pe cand daca ii spui:O sa ai o sansa foarte mare sa fi cu el,,,Daca nu mai esti cu prietenull lui nu are nimic,asa ca nu iti fie teama, ce o fi o fi, indiferent de raspuns nu se v-a intampla asa, tu doar fi sincera cu el, asta o sa aprecieze!:*

| Florinapopica a răspuns (pentru Roxx123):

Mi-e frica ca o sa primesc un raspuns negativ si ca tot ce am crezut eu pana acum au fost prostii si nu are cum sa-i placa de mine..Nu stiu daca pot!

| Roxx123 a răspuns (pentru Florinapopica):

Gandeste-te pozitiv! Ba sigur ca poti! Spune-i, crede-ma nu va avea nimic, Daca zice da ceea ce e posibil aproape 100% dupa cate ne-ai povestit, e bine...Dar daca sa zicem zice nu, ce ai oricum de pierdut!? Asa ca incearca!

| Crystinutzza a răspuns:

Hello! :-) Dacă prietenul tău îţi dă semne că te place ar trebui să încerci să discuţi cu el despre acest subiect şi să lămuriţi situaţia dintre voi. Poate şi prietenul tău are aceleaşi sentimente pentru tine, iar dacă în unele zile nu vorbeşte cu tine, poate are unele probleme... Sper că te-am putut ajuta! :-)