| Laviy a întrebat:

As avea o problema. Acum vreo 3 saptamani m-am desparti de prietenu meu. Si de vreo saptamana am inceput sa vorbim, m-o si sunat de vreo doua ori, incepea sa ma alinte din nou si asa. Acum doua zile am iesit in oras cu niste fete si un coleg Vlad. Cand eram impreuna nu prea ii convenea sa ies cu baieti. Dar din moment ce eram despartiti m-am gandit ca nu o sa il deranjeze. M-am inselat. S-a suparat putin, dar i-am spus ca nu am nimic cu Vlad, ca tot pe el il iubesc si asa mai departe. Si mi-a spus ca si el ma iubeste. Am inceput sa vorbim la telefon mai des si asa, eu credeam ca ne-am impacat. Dar el a spus ca nu, ma rog. Totusi, nu ma suna asa cum ma suna cand eram impreuna. Eu chiar il iubesc si stiu ca si el. Intrebarea este : Ce pot face sa fie la fel ca inainte? El momentan e la Sibiu, vine doar duminica la Deva.

6 răspunsuri:
| sylar2007 a răspuns:

Fa-l gelos,si cand comenteaza spune-i,,pai daca tu nu ma mai suni ca inainte, lasa ca ma suna el''sa vezi ce repede isi,, revine''

| Iasmiine a răspuns:

Pai ii poti spune ca il iubesti foarte mult si vreti sa va impacati daca si el te iubeste.

| Izabella97777 a răspuns:

Ce poti face? sa vorbesti cu el, sa-i spui k nu are rost sa stati departe unul de altul daca va iubiti si daca te iubeste cu adevarat sa-ti demonstreze, impacandu-va.bafta!

| CryssCrySta a răspuns:

Iti spune ca te iubeste, dar nu vat impacat(suna amuzant). Adui aminte ca ati perecut clipe frumoase si iti pare rau pentru ce sa inampla si ca si tu stii ca ii pare rau, n-are rost sa va mai ascundeti si daca tea iubit si te mai iubeste sa ia decizia corecta fata de tine.

| AnonimulxD112 a răspuns:

E clar ca mai tine la tine; x
Intreaba`l ca vreii sa fim impreuna din nou si ca tu il iubestii. love struck
Si spune`i ca daca nu o sa fii cu el o sa treaca sansa si cand o sa imi gasesc eu iubit si tu o sa vrei sa fi cu mine vrei regreta si din astea.;|
Mult noroc;-*

| maria_7379 a răspuns:

Stiu cum e.Sunt in aceeasi situatie.Spune-i ce simti pentru el. Daca isi va da seama ca ai dreptate va tace. sper sa te ajut te pup.