| Laviy a întrebat:

As avea o problema. Acum vreo 3 saptamani m-am desparti de prietenu meu. Si de vreo saptamana am inceput sa vorbim, m-o si sunat de vreo doua ori, incepea sa ma alinte din nou si asa. Acum doua zile am iesit in oras cu niste fete si un coleg Vlad. Cand eram impreuna nu prea ii convenea sa ies cu baieti. Dar din moment ce eram despartiti m-am gandit ca nu o sa il deranjeze. M-am inselat. S-a suparat putin, dar i-am spus ca nu am nimic cu Vlad, ca tot pe el il iubesc si asa mai departe. Si mi-a spus ca si el ma iubeste. Am inceput sa vorbim la telefon mai des si asa, eu credeam ca ne-am impacat. Dar el a spus ca nu, ma rog. Totusi, nu ma suna asa cum ma suna cand eram impreuna. Eu chiar il iubesc si stiu ca si el. Intrebarea este : Ce pot face sa fie la fel ca inainte? El momentan e la Sibiu, vine doar duminica la Deva.

P. S : Cand vorbim la telefon mereu zice ca ma iubeste, imi trimite seara mesaj cu "Tbx".

Răspuns Câştigător
| B1zar a răspuns:

Baietii astia laughing. Sa n-ai incredere in nimeni, mai ales in baieti.
Te vrajesc cu vorbe pana ajung la " detinatie ". Apoi cand se plictiseste, cauta alta " destinatie ". Sfatul meu e sa " tragi " putin de el. incearca sa vezi daca te iubeste cu adevarat, nu doar vorbe. fa-i mici teste. nu stiu, orice. dar sa fi sigura ca te iubeste. daca se dovedeste ca te iub, atunci lupta pentru el. daca nu. mai sunt baieti. Bafta.

| Laviy explică (pentru B1zar):

Pai is sigura ca ma iubeste, suntem de 1 an impreuna. Si mi-o dovedit de foarte multe oribatting eyelashes

| B1zar a răspuns (pentru Laviy):

Pai daca va iubeati. Dc era nevoie despartirea? Plus ca ai mentionat mai sus ca "... eu credeam ca ne-am impacat. Dar el a spus ca nu... "

| Laviy explică (pentru B1zar):

Pentru ca l-am enervat ultima data. Ma rog, oricum, noi ne-am desp si ne-am impacat de multe ori. Avem o relatie destul de ciudatalaughing

| B1zar a răspuns (pentru Laviy):

Nu asa merg relatiile. " Pt ca l-am enervat ".
Sti, mereu trebuie cautate solutiile necesare pentru rezolvarea oricarei probleme. sa ajungeti mereu la un compromis. Daca iti da papucii de fiecare data cand il enervezi. asta nu e iubire sa stii.

17 răspunsuri:
| mariana20 a răspuns:

Din cate observ ceri un sfat, dar cand cineva iti spune parerea lui il contrazici sau ii vorbesti urat.Atunci de ce ai mai scris? Hai sa iti raspund si eu si sa ma contrazici si pe mine oh go on.Relatia voastra nu este deloc ok, o relatie nu este cu certuri si despartiri si tot asa.Iar baiatu asta nu doar ca nu te iubeste, dar isi bate joc de tine dupa bunu lui plac tocmai pentru ca stie ca il iubesti si te poate avea doar cu niste vorbe spune. Daca te iubea atat de mult de ce s-a ajuns la despartire? Si eu imi enervez sotul dar pentru aia nu divortam.Il enervam si inainte de casatorie si nu ne desparteam.O relatie nu este bazata pe certuri, despartiri si impacari.Nu crezi ca te multumesti cu mult prea putin? oh go on in fine imi racesc gura degeaba.Iti vei da seama singura la un moment dat ca aveam dreptate.Bafta!

| Laviy explică (pentru mariana20):

Nu contrazic, pur si simplu am cerut un sfat la problema de mai sus. Pentru ca doar eu stiu cate o facut pentru mine, cate o trecut cu vederea, cate mi-o iertat. Nu imi place ca dupa un an in care el mi-o demonstrat ca ma iubeste, iar eu cer un simplu sfat sa vina cineva sa imi spuna ca isi bate joc de mine de parca ar sti toata situatiawinking

| mariana20 a răspuns (pentru Laviy):

Tu sti cel mai bine

| TipaSecsiii88 a răspuns:

Isi bate joc d tine!:-p

| Laviy explică (pentru TipaSecsiii88):

Zici tu?batting eyelashes

| TipaSecsiii88 a răspuns (pentru Laviy):

Da...fiind ca azi e cu tine maine e cu alta!

| Laviy explică (pentru TipaSecsiii88):

De unde reiese din ce am scris eu ca e cu alta?straight face Ori esti batut-n cap, ori faci pe proasta straight face

| TipaSecsiii88 a răspuns (pentru Laviy):

Bai...inteligent-o in primul rand sunt fata si in al doilea faci ce vrei nju trebuie sa sar in sus de cur nu team obligat sa crezi asta e pur si simplu parerea mea! Tamba Dracu!

| Laviy explică (pentru TipaSecsiii88):

Du-te si nu te mai intoarcewinking Doamne prostii is unii rolling eyes

| TipaSecsiii88 a răspuns (pentru Laviy):

Du-te Dracu Uite Moldoveanca Unde Era laughing Moldoveni astia ducetiva Dracu Va Uram Cu Limbaju Vostru 'is, fain etc. laughing rolling on the floor

| Laviy explică (pentru TipaSecsiii88):

Da tu esti chiar proasta, jur. Nu is moldoveancawinking Sunt din Hunedoara, stii unde e aia? Sau trebuie` sa iti desenez?

| TipaSecsiii88 a răspuns (pentru Laviy):

Stiu...oricum nu cred ca esti asa desteapta laughing cum te dai

| Laviy explică (pentru TipaSecsiii88):

Daca nu ma cunosti, nu comentawinking