| anonim3658 a întrebat:

Va rog sa ma ajutati! Am stat cu un baiat timp de 9 luni el are 20 de ani iar eu 17, a fost totul bine si frumos la inceput pana cand au aflat parintii mei de el. Mi-au interzis sa mai vb cu el dar eu bine inteles nu i-am ascultat si am vb fara ca ei sa stie! Dupa o luna de la incidentul cu parintii mei mi-a scris fosta lui prietena si mi-a spus ca ei doi s-au impacat...am vb cu el si mi-a spus ca ea minte si ca vrea doar sa ne desparta.l-am crezut dar dupa cateva luni m-am intalnit cu aceea "fosta" intamplator...mi-a mai spus o data ca ei doi sunt impreuna si mi-a aratat poze si conversati.l-am sunat si a reconoscut ca a vb si cu ea in timp ce noi doi eram impreuna...ne-am despartiti iar dupa 2 saptamani o prinde pe actuala ca l-a inselat si se despart! El a inceput sa ma caute pe mine si sa isi ceara scuze...nu stiu ce sa fac oare mai merita o a doua sansa? eu il iubesc enorm dar nu stiu ce sa fac..ma tot gandesc ca nici parintii mei nu sunt de caord cu el! sad Sper ca nu v-am plictisit cu povestea mea! Va multumesc!:*

13 răspunsuri:
| rap4us a răspuns:

Vezi? Parintii tai au avut dreptate. Sunt multi si multe care se reintorc la fostii dar nu inseamna ca sunt iertate/iertati. Si daca sunt, acestia mai intai demonstreaza cu adevarat iubirea pe care o poarta. Dar la cum te-a lasat asta, nu cred. Ce las! Nu putea sa iti zica in fata ca te insala? Mai are si 20 de ani.

| neutrino a răspuns:

Ii poti oferi atatea sanse cat iti face tie placere sa fii mintita.

| sofisis a răspuns:

Nu merita nici macar un "buna ziua", d'apai o a doua sansa.

| cristimihailov a răspuns:

Buna, poate ar fi o chestie interesanta, sa te gandesti asupra zicalei: Acolo unde scuipi, sa nu lingi.

Daca o iei asa, sa vezi ce efect are.

Merita a doua sansa in orice altceva in afara de dragoste. Motivul este simplu: cum a facut-o prima oara, asa o sa o faca si a doua oara. Precedentul este creat.

Poate ma insel, dar e mai bine sa mergi pe drumul prudent decat sa ti-o furi cu inima.

| Alcyon a răspuns:

Vezi, parintii tai l-au mirosit. Sa stii ca adultii sunt vulpoi mari, fiindca au multa experienta. Asculta-i pe ai tai, ca nu-ti vor raul. Baiatul ala nu vrea decat sa se distreze... Cu tine, cu fosta si cu cine mai pica in plasa. Daca tu nu intelegi, asta e.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te-a mintit, te-a inselat! Ti-a ascuns asta, iar cand ai aflat, nu a recunoscut, decat dupa o lunga perioada de timp.
Relatia voastra a fost o minciuna, iar tu acum te gandesti la o noua sansa? Nu fa greseala asta! Un barbat care are sentimente si intentii serioase cu tine nu va proceda cum a procedat el!

Sentimentele ca sentimentele, trebuie sa te gandesti la ce e mai bine pentru tine. El iti va provoca doar suferinta, speranta si...dezamagire!
Mereu sa tii cont de ce spun parintii, pentru ca ei nu te mint si iti vor doar binele!
Te pup si ai grija de tine!

| Mihailescuioana29 a răspuns:

Si eu zic sa il lasi, stiu ca iti este foarte greu fiindca il iubesti, dar totusi te crede roata lui de rezerva, daca a vazut ca nu i-a mers cu cealalta s-a intors la tine. Eu zic sa nu te multumesti cu atat de putin. Daca te iubea nu se intorcea la cealalta, si mai ales nu se intorcea cu coada intre picioare la tine fiindca nu i-a mers cu fosta.

| CheshireDeadCat a răspuns:

Îl laşi. Trebuie să ai mândrie. Dacă şi-a permis să fie cu alta în timp ce e cu tine, şi încă te-a mai şi minţit că nu e cu ea atunci chiar nu merită. Gândeşte-te că nu ai meritat o astfel de atitudine neserioasă şi că măcar nu îţi vei minţi părinţii, asta ar trebui să fie o motivare în plus şi sp te ajute să te simţi mai bine, că măcar îi vei avea pe ei lângă tine.

| Revendicated a răspuns:

Mai bine l-ai lasa happy

| Janetthe a răspuns:

Stii cum vine vorba,, Daca o iubire e in pauza partenerul il lasa '' a profitat de tine... nu vezi? nu te-a lasat asa ca s-a dus la alta... ea a spus nu si se reintoarce

| eu1234512345 a răspuns:

Hmm... As zice sa-l lasi. Daca te iubeste cu adevarat n-o sa se lase asa cu una cu doua.

| Crasivaea a răspuns:

Nu ne-ai plictisit deloc, chiar ma intereseaza povestea ta si nu trebuie sa ii mai acorzi a doua sansa, probabil parintii au simtit ce fel de nemernic e si imi pare rau ca te-a folosit. Draga mai bine singura decit cu un dobitoc, care te inseala, draga mea sunt atit de multe persoane in lumea asta si tu stai la un nemernic ca el? Probabil asa a fost sa fie ca nu te merita. Zimbeset draga ai scapat de un fals.Mai sunt altii care chiar te merita.Stai linistita ince esti tinara ca sa iti apara marea iubire, dar totusi mult norocsi da-l incolo dac te iubea nu se lua dupa fosta

| Mihaella_Miha_2000 a răspuns:

Vezi ca parinti tai stiu ce zic daca te iubea cu adv nu te lasa nici prima oara!