| Annabella9719 a întrebat:

Azi am fost la magazin si la casa pur si simplu mi s-a facut rau.Vedeam in purici! Stiu ca poate e amuzant dar asa vedeam.Vedeam negru in fata ochilor cum ar veni.Chiar nu stiu cum sa explic.Asa cum va uitati la un tv si apare si color si niste purici in acelasi timp asa vedeam eu! Si nu mai auzeam aproape deloc.Nu aveam putere sa stau in picioare.Nu stiu cum am bagat mancarea in punga si am bagat cardul si am tastat si pinul corect! Insa dupa mi-am revenit. Oare sunt anemica? Mi-a scazut tensiunea? N-am patit asa ceva in viata mea.Precizez ca sunt si insarcinata.

14 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Bună! Ti a scazut glicemia, sau tensiunea, trebuie sa te vada un medic sa ti faca analize mai ales ca esti insarcinata, ce varsta ai? Si in cate luni esti insarcinată? Sarcină ușoară si multa sanatate mergi maine la medicul de familie si cere sa ti dea trimitere pentru analize uzuale sange urină, mergi cu buletinul si cardul de sanatate, te pup.

| Annabella9719 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Sunt in Anglia si aici treburile stau putin diferit.Aici nu nasti cu doctor, ci cu moasa doar daca apar complicatii vine doctorul.Am fost de mult timp la doctor si mi-a facut analize, mi-a luat tensiunea etc.Trebuie sa ma mai duc la un control luna aceasta.Si mi-a dat vitamine pentru sarcina(acid folic.calciu toate vitaminele).Le iau mereu dar vad ca tot am probleme.

| WaterDrop a răspuns:

Probabil te-a deocheat tipul de la casa, pentru ca esti foarte frumoasa.

| Annabella9719 explică (pentru WaterDrop):

Foarte amuzant.Sa te simti si tu rau cum m-am simtit eu si dupa mai vorbim.

| WaterDrop a răspuns (pentru Annabella9719):

Usor cu blestemele, am imunitate. Iar ceea ce am spus este perfect posibil.

| SG1995 a răspuns (pentru WaterDrop):

Pe ce planeta e posibil asa ceva?

| WaterDrop a răspuns (pentru SG1995):

Oh hey, saluuuut Seby! Nu inteleg, de ce imi sunt puse la indoiala cuvintele.Nu mai exista pic de incredere pe aceasta planeta sad sauuu. esti cumva tatal copilului? Ntz, ntz, este deja casatorita, nu ai sanse la ea, nu trebuie sa-i iei apararea.

| Annabella9719 explică (pentru WaterDrop):

Nu cred in deochi!

| SG1995 a răspuns (pentru WaterDrop):

Mna, dar nu-s superstitios.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Probabil ca e din cauza ca esti insarcinata.

| nhhv a răspuns:

Consultă un doctor. Cel mai probabil este de la sarcină, poate lipsă de calciu. Oricum, chit că e, chit că nu e, mergi la doctor.

| anonim123453313 a răspuns:

Trebuie sa iei fiole de calciu.
P.S: Consulta si un doctor, poate trebuie sa mergi si la un oftamolog

| Annabella9719 explică (pentru anonim123453313):

Am purtat in copilarie ochelari de vedere. Duoa nu am mai purtat.

| anonim123453313 a răspuns (pentru Annabella9719):

Eu nu am fost insarcinata dar eu port ochelari si cand mai sunt obosita si nu port ochelarii mi se mai intampla exact cum ai scris tu. acum nu stiu ce sa spun, cel mai bine vorbesti cu un doctor.