| madducu a întrebat:

Hei, TPU.Cum pot afla daca un baiat o place pe o fata, si anume, pe una din prietenele mele? Sa incep:
Mie imi place de acest baiat de 3 ani si nu am avut niciodat curajul sa-i zic. Face parte din cercul nostru de amici dar nu am vorbit amandoi vreodata, un dialog propriu-zis nu am avut.Prietena aceasta de care va ziceam e mai 'baietoasa', nu prea ii pasa cum se imbraca, nu prea se machiaza(bine, rimel si creion foloseste dar ma refer nu zilnic) si vorbeste mai 'ca la tara'. Si majoritatea baietilor isi bat joc de ea cand vorbesc(dialogheaza) cu ea, adica o iau in ras.Eu cred ca din cauza celor mentionate mai sus. Dar cu toate ca e asa cum am descris-o mai sus, eu consider o f buna prietena, saritoare, de treaba, ambitioasa, are multe calitati, ma inteleg super cu ea. E si frumoasa, cel putin mie asa mi se pare, nu stiu restul cum o vad. Iar saptamana trecuta am fost la un majorat si a fost si ea(ea nu prea iese). S-a imbracat mai sexy, s-a machiat si era si mai frumoasa de cum o vedeam eu.Si la acel majorat acel baiat a intrebat-o:"fa, nu ti-e frig asa scurt imbracata?". Apoi ea statea pe canapea si noi restul dansam iar el i-a facut semn ca de ce nu se ridica si sa danseze. Apoi a mai fost o faza cand baietii erau in alta camera si el a venit si i-a zis ei la ureche(era muzica tare, de asta):"noi suntem in camera cealalta.veniti si voi". Nici pe mine el nu ma mai vazuse imbracata mai altfel decat de obicei si mai aranjata pentru ca nici eu nu prea ies. Aa, si el era beat in acea seara.
Si acum eu cred ca lui ii place de ea chiar daca nu recunoaste.Mai ales ca a facut ce a facut la acel majorat si se zice ca oamenii beti zic adevarul nu? Deci tind sa cred ca e adevarat ca o place pe ea.Acum vreau sa aflu daca o place sau nu, dar nu stiu cum.Nu pot pune pe cineva sa-l intrebe pentru ca nu stie nimeni ca mie imi place de el si nici nu vrea. Aveti ceva idei?
Funda si scuzati romanul.

4 răspunsuri:
| BetterThanDrugs a răspuns:

Buna!
Sincer,eu cred ca ar trebui sa incerci sa il uiti pe acest baiat.Stiu ca nu e asa simplu sa uiti pe cine, dar uneori chiar este mai bine decat sa suferi asa in tacere.
Revenind.Eu cred ca sta mai mult cu fata aia si vorbeste cu ea doarece daca este mai ''baietoasa'' cum ai spus, baietiilor le plac aceste lucruri.Ma refer ca le plac sa aiba in anturaj astfel de fete.cu care probabil pot vorbi mai deschis, sunt de treaba.
Cred ca pe prietena ta o place doar ca pe o amicabatting eyelashes Daca ar fi placut'o ca pe o iubita problema in seara respectiva.la majorat ar fi facut anumite gesturi, sar i'ar fi spus direct tinand cont ca era si beatlaughing

Iar. daca pe tine nu prea te baga in seama, Si tu simti acest lucru inseamna ca pur si simplu nu te place.Si tu trebuie sa accepti asta, nu se sfarseste lumea la elwinking Cu siguranta te vei indragosti de mai multi baieti.de aceea trebuie sa iti acorzi si sa le acorzi si altora sanse daca el nu stie sa profite de astasmug

te pup;*

| madducu explică:

Am uitat sa spun ca si ei ii place de el dar stim doar eu si inca o fatastraight face.

| anoni1060 a răspuns:

Pai...
1.nu ma deranjeaza romanul descris mai sus
2.cel mai bun caz:stii,baietii sunt si mai rai,poate facea misto de ea,cred ca ea nu-l place,asa ca daca ea ar spune nu,iar el da(nu cred ca e asa),situatia ar fi pe placul tau!
cel mai rau caz:daca si ea il place,dar si el(iarasi,nu cred),poate nu este destinat tie baiatul,poate ca va veni cel ales in curand!(in starea asta am fost si eu,si acum,uite,a venit alesul,m-am casatorit si traiesc bine,dar nu ma afecteaza cand ma gandesc la cel de dinainte,sa-ti spun,el si sotia lui, prietena mea de dinainte imi sunt nasi!)Asa ca, linisteste-te!

| CataAndreea99 a răspuns:

Nu stiu ce sa iti zic.trebuie sa ai mai mult curaj.macar vorbeste cu el... poate aveti ceva in comun si poate daca mai vorbiti va mai apropiati, iar in cell mai rau caz puteti ramane doar prieteni si gta, chiar daca e greu cea ce stiu crede-mawinking