| printesucaAndreea7777 a întrebat:

Sunt o fatã mai bãietoasã înjur, ma imbrac la hanorace largi, gri, negru, ma imbrac in blugi cu tur jos, dar de ceva timp am iar probleme cu sorã-mea. M-a oprit azi din a mã juca jocuri de bãieti ca sã vorbim si pe canapea a zis cã sunt prea bãietoasã cã hainele sunt prea largi si nu ma arata cat trebuie si cum trebuie ca imi strica frumusetea de femeie. A zis ca vrea sa ma educe sa ma imbrac frumos si a scos o rochie neagra culoarea mea preferata pana dupa genunchi cu o palma si o pereche de sandale negre cu foarte putin toc. Rochia nu are decolteu si nu are maneci, a zis ca ea tine cont ca prefer negrul si griul si de aceea a luat acea rochie si a tinut cont ca nu prefer tocurile asa ca a luat sandale cu putin toc, a zis sa le probez. Cum stiu ca sora mea nu ma lasa pana nu o fac am facut-o si imi statea bine, m-a dus in camera ei unde are o oglinda mare si m-a intrebat daca imi place cum arat a zis "Andreea, nu îti stã mai bine asa? Invata sa te imbraci ca o fata si nu mai injura te rog eu frumos"

Apoi a luat o oja un roz pal si cand zic pal chiar foarte pal aproape ca dadea spre alb ok si ma ia si ma da cu oja.

Parul il desface apoi ia ondulatorul si imi face niste bucle, piaptana putin parul si ia un elastic si il prinde putin lejer apoi il pune pe un umar pe o parte. Trebuie sa recunosc aratam frumos, niciodata nu m-am vazut asa frumoasa, apoi m-a dat cu un luciu de buze si rimel si chiar imi place cum arat. Acum scriu imbracata asa si parca imi e frica sa plec afara cu frica ca voi strica tot aspectul frumos, acum parca nu mai ma simt urata avand in vedere cum arat. Si a zis ca peste cateva ore pe la 2 plecam sa cumpere alte haine frumoase pentru mine, a zis ca sa nu ma mai prinda ca ma imbrac ca un baiat ca pot sa ma imbrac in blugi si o bluza simpla larga de fata daca vreau sa fiu baietoasa.

Voi ce credeti? Vrea ceva de m-a facut asa frumoasa sora mea? Sau e doar amabila, nu am mai fost imbracata asa frumos a zis ca imi da niste cercei mici din aur de la ea, acum cateva zile eram nervoasa pe ea dar parca mi-a trecut si parca vreau sa raman asa cum sunt acum imi place si nu mai vreau haine de baieti.

Răspuns Câştigător
| dragodana a răspuns:

Salut!
Este bine ca ai o sora care sa te ghideze spre feminitate.
Oamenii,in general,sunt ca maimutele(ce vede maimuta, face maimuta). Adica, poate ai copiat cum se imbraca grupul tau de prieteni.
Acum ca ai vazut ce frumoasa esti aranjata, zic sa ramai asa.
Si eu ma imbrac in hanorace, dar si in rochii si tocuri.

4 răspunsuri:
| FantasyBoy a răspuns:

Mai bine ramai baietoasa, sunt la mare cautare zgatiile obraznicute, baietoase si batause!

| printesucaAndreea7777 explică (pentru FantasyBoy):

Dupa cearta severa de acum cateva zile pe tema ca am avut un iubit nu cred ca imi mai trebuie, apropo 12 ani

| Gabriela19loredana77 a răspuns:

Nu il asculta pe fantasyBoy nu ramane baietoasa, daca tie iti place feminina fi asa, poti purta o bluza cazuta pe umeri si colanti cu. O fusta mini e mult mai frumoasa o fata feminina ca doar nu e invers ce naiba, cum ar fi sa ma duc eu impreuna cu sora mea baietoasa la o nunta si ea toata sa fie blugi si hanorac e mai bine una care stie cum sa se imbrace decat una care scuipa si injura de mama focului