| Kristina092 a întrebat:

Hei TPU! Dacă îți vine menstruația în timpul sarcinii (cum am înțeles ca este posibil), îți vine regulat și pe tot parcursul sarcinii?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Este cu totul IMPOSIBIL sa existe menstruatie pe toata perioada celor 9 luni de sarcina si a urmatoarelor 2 luni dupa nasterea copilului.
Chiar si cea mai mica/slaba/infima sangerare din timpul primului trimestru al sarcinii, de regula reprezinta un foarte serios semnal de alarma privind posibilitatea sa se produca avortul spontan. Multa sanatate!

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Pe timpul sarcinii menstruatia lipseste!

| SociopatuI a răspuns:

rolling on the floor
De-asta va lasa pe unele bombardierii insarcinate s-au va inseala cu altele fara sa va dati seama. Prostuta mai esti. laughing
Is virgin din cap pana-n picioare si stiu ca menstruatiile in timpul sarcinii nu exista. Dar vad ca tu fata si cu experienta habar nu ai despre asta. Interesanta societate.

| Kristina092 explică (pentru SociopatuI):

Hai ca ești chiar asa, zău. am pus mai demult întrebarea dacă se poate sa ramai însărcinată pe timpul menstruației și mi au răspuns unele persoane ca da, plus de asta, si nasei mele ii venea ciclul în timpul sarcinii, dar am vrut sa ma conving singura. daca esti tu virgin din cap pana în picioare, și sunt eu prostuță, mai bine nu răspundeai la întrebarea mea și îți vedeai de ale tale.

| Stefan23125 a răspuns (pentru Kristina092):

A spus corect. Tu esti fata si nu stii (ppate virgina, poate nu) si el e baiat virgin si stie ca nu are cum. Tare lumea asta! Menstruatia este: partea fara care sarcina nu se poate forma este data afara din corp. Nu.