| EmYyYEmilian a întrebat:

Daca ma termin in ea, ciclul care trebuie sa ii vina luna asta ii mai vine? sau de la al 2`lea in colo incepe sa nu ii ma vina?

5 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Femeile NU pot ramane insarcinate oricand si oricum chiar si in cazul in care/daca barbatul ejaculeaza sperma in vagin. O SARCINA se poate forma/naste NUMAI/DOAR in cazul in care respectivul contact sexual a fost intretinut intr-una sau in mai multe zile care reprezinta cele 4-5 zile ale PERIOADEI FERTILE a fiecarui ciclu menstrual si de asemenea DOAR daca in vagin a ajuns SPERMA veritabila. Atat posibilitatea cat si probabilitatea de a se putea forma o sarcina prin intermediul lichidului preejeculator este de la extrem de mica spre IMPOSIBILA. Ar putea exista o anumita posibilitate dar destul de mica pentru ca o sarcina sa se poata forma prin intermediul lichidului preejeculator, insa prin acest mod se poate forma o sarcina numai in cazul/daca in mod obligtoriu inainte de sexul respectiv partenerul ar fi ejaculat si nu ar fi urinat intre timp. Dar in mod absolut OBLIGATORIU sarcina se poate forma/naste NIMAI in cazul in care sexul respectiv este intretinut in cele 3-5 zile ale PERIOADEI FERTILE. In caz contrar in lipsa MUCUSULUI CERVICAL FERTIL care este produs numai/doar in perioada respectiva a ciclului menstrual, spermatozoizii NU pot trece din vagin in uter si nici nu pot supravietui in uter. Multa sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

Daca ejacularea are loc in perioada fertila, menstruatia nu- i mai vine pentru ca a ramas gravida. Dar, daca ejacularea a avut loc in perioada nefertila, menstruatia ii vine in aceeasi luna la timpul potrivit.

| iuliana24 a răspuns:

Eu din cate stiu ciclul nu mai are cum sa vina daca iti dai drumul in ea deoarece va ramane insarcinata

| AlexLK a răspuns:

Nu ar trebuie sa mai vina.

| LASERY a răspuns:

Depinde dacă rămâne însărcinată sau nu. Daca e în perioada cu fertilitate minimă a lunii, e puțin probabil să rămână însărcinată. Totul depinde de momentul actului sexual.