| PurityBecameBlasfemy a întrebat:

Am luat niste pastile cand am mers la mare ca sa nu imi vine ciclul. Mi'a venit la 1 zi dupa ce nu le'am mai luat.Acum simt ca trebuie sa imi vine din nou.Mentionez ca e aceeasi luna... e normal? Ce sa fac sa nu imi mai vina?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Cand iei pastile ca sa amani menstruatia, suferi dereglari hormonale. Mai mici sau mai mari. Sunt femei care facand asa si-au distrus definitiv sanatatea genitala si s-au imbolnavit serios. Altele au avut nevoie de cativa ani de tratament ginecologic, cu internari, etc. Altele au scapat fara tratament sau doar cu cateva tratamente usoare. Nu stii in ce categorie esti, de aceea este esential sa ajungi cat mai repede la ginecolog.

1 răspuns:
| XalexandraX a răspuns:

Nu e normal dar de obicei dupa ce ti-a trecut mai poate sa-ti vina putin.De obicei nu prea sunt recomandate pastilele de genul asta.