| TraficanthaDePufuletsi a întrebat:

Hei TPU De 1 luna numai sunt cu iubitul meu Inca il mai iubesc foarte tare sadEl este cu alta si se pare ca o iubeste Din cate am auzit a mai fost cu ea in urma cu 8 luni de a ma cunoaste pe mine Au fost impreuna 1 an jumate Cat a fost cu mine 2 luni m-a iubit ca ochii din cap si nu stiu ce s-a intamplat de m-a uitat asa de repede crying. Recunosc ca ma purtam f urat cu el si ca nu il pretuiam ma certam in fiecare seara cu el rolling eyes Acum sunt cu altcineva in incercarea de al uita pe el Pur si simplu NU POT De cate ori incerc sa-l uit incepe sa vorbeasca cu mine pe mess ca ma iubeste, ba ca se sinucide, ba ca are probleme, ba ca a luat bataie. Acum o saptamana m-am imp cu el si nu inteleg ce l-a faqut sa se razgandeasca broken heart Ne-am intalnit in acea seara, ne-am sarutat [ mai cu foc ca nikiodata ] Dp intalnire am intrat pe mess, aflase lumea ca ne-am imp si au inceput sa se bage totsi. Cel cu care eram inainte l-a amenintat ca nu qumbva sa se bage pe mine Si aseara el mi-a confirmat ca se teme ca nu are pe nimeni sa-l ajute Aseara tot asa am incercat sa ne impacam dar azi punea status legate de fosta gagica si aia si-a pos iar pozele cu el p hi5. L-am pus sa aleahga intre mine si aia si a zis ca nu stie ce sa aleaga si i-am spus `` Pawinking`` j i-am dat ig rolling eyes Help TPU nu stiu ce sa fac crying Il iubesc atat de mult Ar trebuie sa-l uit?

Răspuns Câştigător
| andree_5411 a răspuns:

Ai spus ca te-ai puratat foarte urat cu el.
gandeste-te ca nu s-a simtit deloc bine cand te certai mereu cu el.
daca a fost cu fata aia un an jum.este normla sa mai tina la ea, chiar daca tine si la tine de 100 de ori mai mult.
e greu sa uiti persoana iubita.
cred ca ar trebui sa va impacati pentru ca iti faci rau singura.
practic tu l-ai provocat purtandu-te urat cu el.
scoate-l de la igg si spune-i ca il iubesti si ca este totul pentru tine.
si sa se gandesca inainte de a face alegerea.
dar nu insista prea mult, pentru ca daca il cocolositi i se va urca la cap.
succes.
funda?

7 răspunsuri:
| gigiro a răspuns:

Ar trebui cu totii, cei implicati in aceasta ecuatie cu 4 necunoscute( tu, exul, prietena exului, actualul), sa va faceti ordine in ganduri, idei, sentimente.Cu dragostea nu-i de jucat, ca incepe sa se joace si ea cu noi.

| DeeDee a răspuns:

Ai facut bine ca i-ai dat ignore. Ca sa ia decizia corecta, trebuie sa fie lasat in pace de amandoua.
Baiatul asta mie imi provoaca mila. Nu e capabil sa aleaga, ba se impaca cu tine, ba isi pune statusuri cu fosta. Si acum ii e frica sa isi ia bataie.
Eu cred ca nu va iubeste cu adevarat pe nici una dintre voi.

E naspa ca te-ai cuplat deja cu altcineva, in incercarea de a-l uita. Baiatul de acum nu merita sa fie folosit astfel; nu te mira ca l-a amenintat pe fost.

Si tu ai alergat dupa doi iepuri, din pacate. Aminteste-ti insa de ce v-ati despartit, tu si fostul si gandeste-te daca merita sa te reimpaci cu el.

Sfatul meu (adica, ce e mai logic) este sa nu ramai cu niciunul. Actualul din pacate s-a prins ca il folosesti, l-ai jignit rau de tot - iar fostul e o papusa de carpa nevertebrata care s-a reintors la tine pentru ca ii e frica sa ramana singur.

Ia o pauza, mediteaza bine, pune-ti ordine in sentimente si apoi cauta-ti pe altcineva care sa nu aiba legatura cu nici unul dintre cei doi. Mult succes!

| dariaelena a răspuns:

Dupa parerea mea as putea spune in primul rand ca tu acum iti dai seama ce ai avut langa tine, mai exact acum cand nu il mai ai.Ar mai fi si posibilitatea sa te eneveze sa zic asa putin, faptul ca in timp ce avea o relatie cu tine incepuse o relatie si cu o alta persoana. Faptul ca ai inceput o alta relatie in scopul de al uita pe el, as zice ca iti va fi mai usor dar nu tinand legatura si cu el, pentru ca nu vei putea sau ma rog asta este parearea mea personala.Eu as zice sa lasi totul sa vina de la sine, totul usor, usor se va limpezi iar daca relatia voastra e puternica si merita o sa fiti impreuna.Incearca sa fi naturala si sa nu te mai gandesti prea mult, o sa castigi mult, daca veti fi impreuna din nou bine daca nu dupa colt te mai asteapta inca cinci laughing(asta e o gluma care sper sa nu te supere). Sper ca nu te-am plictisit si te-am ajutat putin.succes!

| BigSexy a răspuns:

Nu ai cum sa iti fortezi inima sa uite!
faza cu fosta prietena este explicabila : tu ai spus ca te certai cu el, si fiindca el a fost deja cu cineva cu care a rezistat un an si ceva inseamna ca se inteleg bine si i-a ajutat sa se impace;
secretul e in inima luiwinking si acolo greu se umbla, mai ales cand are de facut o alegere dintre doua fete speciale pentru el

"ar trebui sa invatam sa iertam si sa acordam sanse celor care ne gresesc"

| brunett3 a răspuns:

Dumnezeule ` daca`ai stii ca fix prin asta trec si eu...Insa cand l am pus sa aleaga el a ales-o pe ea
Am hotarat sa ramanem prieteni insa de fiecare data cand ne vedem ne gandim la asta...

Se vede ca fata aia tine la el si poate vrea sa lupte pentru el. Incearca sa il uiti macar, stiu cat e de greu dar incearca. Nu trebuia sa te porti asa urat cu el
Daca mai sunt sanse incearca sa o luatzi de la capatwinking

Parerea mea :*:* Ai grija

| xXcreedXx a răspuns:

Ma fratilor fetele se cearta pe baieti si eu numi gasesc iubita ama vut o prietena... dar doar atat si doar 1 saptamana ei asta e... pfffcrying( ink si acum o iubesc dar ea nu simte nimic

| Stilata a răspuns:

Si eu am patit la fel crying... dar eu l-am iubitr foarte mult, ne-am inteles sadsadsadsadsaddar la un moment dat mi-a zis ca nu vrea sa mai fim impreunacryingcryingcrying cand vorbesc cu el sau cand de intalnim ne uitam unul la altul. Acum e cu alta sadsadsad iu iubesc ft mult dar s-a ales praful de relatia noastra. Incearca sa-l uiti