| anonim_4396 a întrebat:

Nu stiu cum sa incep, am trait o povestea de dragoste foarte frumoasha dar tot o data foarte trista.am fost impreuna cu un baiat 2 ani si 2 luni.ne-am iubit foarte mult.primele 9 luni au fost superbe, de vis nu puteam sta unu fara celalalt, vorbeam ore in sir la telefon, nu ne-am certat nici macar o singura data in acele 9 luni. i-am dat totul cu toate ca aveam doar 15 ani am facut`o cu el pentru ca il iubeam foarte mult si el pe mine. dupa acele 9 luni am inceput sa ne certam, sa ne jignim.incepuse sa vorbeasca cu o fata pe mess, nu imi mai dadea atentie, ii dadea commuri pe hi5, ascundea totul de mine.am aflat si m-am racit de el ptc ma durea foarte tare asa ca m-am combinat cu alt baiat, ma injurat mi-a spus ca se duce in scoala la mine si ma face de ras ca am facut-o cu el, a fost si el cu mai multe fete.intr-un final ne-am impacat.toate bune si frumoase o luna apoi iar cearta, iar a vorbit cu alta, aceiasi poveste, am fost cu un fost coleg de-al lui, l-a durut foarte tare bea in fiecare zi fuma 4 pachete de tig pe zi, ne-am intalnit intr-o zi si am hotarat sa ne impacam si ew sa ma despart de fostul lui coleg, m-am despartit si apoi sa aflu ca a fost la o fata si e cu ea.am simtit ca mor. apoi s-a combinat cu alta mi-a venit f greu.am ramas singura o perioada, apoi am vb cu el i-am sp ca il iubesc ca vreau sa ne impacam si ma chinuit 2 luni de zile, era si cu ea si cu mine, m-am umilit in fata lui: am cazut in genunchi s i-am cerut iertare ptc tot pe mine a dat vina ca m-am combinat cu fostul lui coleg.hotarasem sa il las in pace si sa-mi vad de viata mea ca ma distrusesem:beam, plangeam, fumam etcstraight faceam plecat de acasa m-am dus la bunci, 3 zile na stiut de mine si a venit dupa mine stia ca sunt acolo aflase de la prietenele mele, mi-a cerut sa ne impacam sa o luam de la zero, a sunat-o pe tipa aia ia sp ca ma iubeste pe mine si ca vrea sa se termine totul.ne-am impacat iarasi, toate bune si frumos 2-3 luni pana cand a inceput sa fie rece cu mine, nu ma mai suna, nu vroia sa iasa afara, nu vroia sa-mi sp te iubesc, stersese pozele cu mine din tel.incepuse sa umble cu un prieten de-al lui, sia facut alt id, vb cu altele, le-a dat si nr de tel.am mers la el acasa de ziua lui am deschis pc-ul si am gasit poze cu altele, conversatii p mess cand le spunea ca nu e cu mine tine posa cu mine la avatar si status ca a facut un pariu cu un baiat si tot asa. a dat in mine si in seara aia, ma dat pe poarta afara.de nervi sa batut cu un tip la bagat in spital era in coma tipu. l-am iertat si de data asta ca sai fiu aproape ca ii era frica ca intra in puskrie si si-a batut iarasi joc: se credea Don. vorbea cu alea in continuare... ce sa mai cred? m-a iubit vrodata cu adevarat? imi va lua locul vrodata cineva in inima lui? ptc stiu ca tine la mine cat de putin.acum eu numai vb cu el. l-am lasat in pace si na trecut decat o saptama de cand nu i-am vb si deja e cu alta.credeti ca ii va parea raw vrodata de tot cea facut? ma doare cateodata asa de tare. dar ce sa fac? astept sfaturile voastre,;-

Răspuns Câştigător
| ramona_4785 a răspuns:

Pur si simlu am ramas fara cuvinte tu il ai iubesti dupa cate ti-a facut? nu cred ca mai merita o alta sansa acest om chiar de isi da seama ca a gresit. i-ai dat destule sanse si mai ales ca te-a umilit, batut si inselat. Cred ca ar fi bine sa-ti faci ordine in viata ta pentru ca nimeni nu merita o astfel de viata indiferent de situatie, nu-l mai cauta si incearca sa traiesti o vreme doar cu tine, nu incepe o relatie pentru ca te complici d. p. d. v. sentimental; stai o vreme alaturi de familie si revino-ti ca prin cate ai trecut ai nevoie de o pauza.Si chiar de iti va fi foarte greu traieste fara el pentru ca nu merita nici macar o privire din partea ta, iar pe viitor gadeste-te inainte sa mai fii calcata in picioare; oare asa vrei sa atate viata ta? stiu ca iti va fi foarte greu dar incerca si uita-l; sincer din toata inima iti doresc numai si nu mai lasa pe nimeni sate faca sa suferi asahappy.

11 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Si tu ai vina ca ai tot iertat si el niciodata nu tea iubit, cine stie daca alt baiat ii va ocupa locul, daca ai bunavointa da vei gasi pe cineva care te merita. Dal a tomar por culo de gilipolla ce e si gata

| Anemona a răspuns:

Mai deea e urat ce face acest baiatsad. adica e adevarat ca si tu l-ai dezamagit mai demult dar totusi ce facea in ultimul timp era ca si cum i-ar fi fost rusine cu tine si asta e foarte utrat din partea luihappy eu acum personal cred ca voi aveti ceva care nu va poate lua nimeni. 2 ani de relatie chiar in perioada cea mai importanta a vietii. adolescenta aia si etapa in care te transformi cel mai mult. va cunoasteti foarte bine unul pe celalalt, aveti foarte multe in comun, sunt chestii pe acre le stiti doar voi doi sau presupun ca des se intampla lucruri care sa va aminteasca unul de celalalt.Pe scurt ati avut o relatie lunga si asta inseamnca ca intr-adevar v-ati iubit. Nu cred ca l-a tinut pe el atata timp intr-o relatie un simplu pariu sau frica de singuratate sau mai stiu eu ce. Gandeste-te ca 2 ani si 2 luni sunt o perioada enorm de mare pentru o relatie. si 2 saptamani e mult cand iubesti cu intensitate o persoana dar 2 ani...sunt sigura ca a simtit pentru tine ceva. Acum nu stiu la momentul asa.Se poate sa se fi plictisit de relatie sau nu stiu, ceva imi spune ca va veti impaca oricum. Acum nu stiu cand dar asta e parerea mea ca sunteti facuti unul pentru altul.Eu cel putin e prima oara cand aud de o relatie asa lunga la varsa adolescenteihappy sentimente pentru tine catusi de putine mai are cu siguranta:* succes :*:* te pupic

| Bibutzu a răspuns:

Parerea meah este urmatoarea: EL ASTEPTA UN SINGUR LUCRU(CRED YO): sa te culci cu el! numai asa se explica faptul ca din perioasa aceea totul s-a racit intre voi si au inceput problemele... uita-l lasa-l. se vede (din descrierea tha) ca e un vagabont. nu merita nici macar sal privesti ca pe un amik. dar barem ca pe un iubit la care ti. pun pariu ca esti o fata frumoasa! sunte 10000000 de baieti care ti-ar merita afectiunea! te-am pooopat!

| Mihai7best a răspuns:

In primele 9 luni te-a iubit, dar nu merita un asemenea om sa aiba parte de iubire, esti cel mai mare ratat cand dai intr-o fata, o umilesti sau o faci sa planga pentru tine, nu merita lasa-l si du-te mai departe mai sunt altii care pot fi cu tine si sa te inteleaga.Probabil ca daca i te-ai daruit trupeste a considerat ca a facut totul cu tine si poate trece la asta ai mai multa rabdare data viitoare si judeca de 2 ori inainte sa faci la fel inca o data... SFATUL MEU

| nicoleta01 a răspuns:

Imi dau seama cat de greu iti este
dar nu uita este doar un fost...
siur a tinut la tine pentru ca ti. a demonstrat cand a venit dp tine dar de obicei asa sunt baieti nu le ajunge decat o fata si daca mai si vad ca tii mult la ei incep sa.si bata joc.
Sfatul meu incearca sa uiti. nu te mai impaca cu el ca astfel iti va fi din nou greu si se va intampla din nou ceea de pana acum.
fii tare. pupici:*

| Iuliutzzza18 a răspuns:

Dupa cate ai povestit eu zic ca cel mai bine e sa-l uiti, un baiat care se combina cu altele dupa ce se desparte de tine sa stii ca nu te iubeste doar se preface, te foloseste! Probabil la inceput te-a iubit iar apoi s-a plictisit de tine si a luat alta si cand s-a plictisit si de ea a venit la tine fiindca stia sigur ca tu il iubesti si il ierti, dareu iti spun sincer ca cel mai bine este sa iti vezi deviata ta! Schimba-ti numarul de telefon, fa-ti alt id de mess si nu-i mai raspunde avansurilor da-i pace pentru ca atunci cand o sa vada ca nu te mai intereseaza chiar deloc iti v-a da pace, si dupa aceea o sa vada el ce a pierdut dar cand va veni vremea saregrete spune-i doar atat: "M-ai avut dar m-ai pierdut din greseala ta!" si atunci o sa sufere el si o sa vada cat de mult doare cand pierzi pe cineva si nu-l mai poti aveawinking

Sper ca te-am ajutat intr-un fel :*

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Vrei alintare u\iubire si intelegere? hai sa ne combinam!

| claudia_4698 a răspuns:

Lasa-l. Nu ii pentru tine. Daca un baiat te iubeste nu te jigneste nu umbla cu alta dupa o saptamana etc.Lasa-l iti gasesti pe cineva care sa te merite...chiar ignora-l daca te mai cauta ramai cu sufletul impacat ca ai putut sa rezisti chiar daca il iubesti

| biboO a răspuns:

Sincera sa fiu si eu am stat cu un tip 8 luni si ne certam in fiecare seara dar din diferite motive patetice imi plc de el si ii placea de mine pana asta vara cand ew am pus punct si hei acum revin la tine eu am gasit pe cineva cu care nu m-am certat absolut deloc sincer e mai diferit baiatul nu prea vorbeste e inchis in el dar cu mine vorbeste mereu si il il iubesc f tare si el la fel de mult ma iubestelove struck poti gasi altu mai bun bafta la iubire te pup:*

| deea_3488 a răspuns:

Multumesc mult pentru incurajarihappyda mi-am schimbat si nr de tel si id si de 2 saptamani nu i-am mai rasp la telefon, pe mess pur si simplu am trecat pe strada ca pe langa un strain: nu l-am privit! acum ma distrez, am iesit cu prietenii in oras, cluburi\; D/ si chiar mie mai bine singurahappy

| Florry_5004 a răspuns:

Nu trebuia ca sa il ierti oh go on de atatea ori! te-a umilit de atatea ori.eu nu stiu cum ai putut sa il ierti, dar din iubire, asa e.probabil ca o facem fiecare dintre noi, dar e si vina ta, dar nu il mai cauta. daca cu adevarat te-a iubit vreodata, o sa isi ceara scuze, daca nu, da dovada de nesimtit!