| Izabella312 a întrebat:

Deci am un prieten, suntem cei mai buni prieteni si doar atat. Asta-vara vorbeam zilnic si acum facem la fel. Ideea e ca ne apropiasem mult. El mi-a zis ca ma iubeste, dar in acelasi timp avea prietena. A zis ca imi va arata asta, asa ca s-a despartit de prietena lui. Apoi a vrut sa fim impreuna si nu am acceptat, am vrut sa ramanem prieteni. Dupa ce a auzit ca nu vreau o relatie, el s-a impacat cu fosta insa dupa cam o saptamana s-au certat. A inceput iarasi sa-mi zica ca ma iubeste dar eu i-am zis ca nu simt nimic pentru el. Era deja sfarsitul verii..nu ne-am mai vorbit o saptamana. Intre timp s-a vazut cu alta fata iar la momentul actual sunt impreuna. Problema e ca eu acum chiar simt ceva pentru el, poate chiar il iubesc. Si el imi spune ca ma iubeste foarte mult dar ca pe o prietena..imi spune lucruri frumoase si de multe ori ne comportam ca si cum am fi impreuna, dar nu suntem..ma doare foarte mult ca m-a uitat si ca are prietena. El e genul de baiat care se da la toate fetele. Voi ce credeti? Ar trebuii sa ii spun ce simt cu adevarat? Sau nu merita? Ce sa fac? Mentionez ca am 15 ani. Multumesc anticipat!

2 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Te poti cupla cu el insa trebuie sa ai in vedere ca asa cum s-a despartit fara regrete de celelalte fete tot la fel va proceda si cu tine. Deoarece poti fi convinsa ca aproape sigur in momentul in care i se va ivi ocazia nu se va sfii sa se cupleze cu altcineva fara a simti regrete privitoare la relatia destramata. Este imatur si labil sentimental. Daca nu doresti sa suferi ar fi indicat sa ramaneti doar prieteni.

| neutrino a răspuns:

Este bine sa-ti tii gura, acest baiat nu te merita si nici macar nu te respecta.