| strayforlove a întrebat:

deci, de dinainte sa inceapa liceul, de la examene, am cunoscut un tip, cu care am cam flirtat. Nu stu prin ce minune, am ajuns la acelasi liceu, in clase diferite. De fiecare data cand trec prin fata lui, stiu ca ma priveste, iar uneori ma saluta. El face tare mult pe smecherul, si pot spune ca flirtam o groaza. De la un timp, cand trec pe langa el ma fac ca nu il vad, dar stiu ca se uita la mine. Iar pe mess, ma baga in seama si vorbim de parca am fi cei mai buni prieteni. De exemplu, imi spune ca ii place de cineva, iar eu ii dau sfaturi. Patetic, nu? Iar la scoala, revenim la ignoranta si flirtul nostru. Nu mai stiu ce sa cred, am impresia ca a vorbit si cu prietenii lui despre mine. Intr-o zi de exemplu, in pauza eram in dreptul clasei mele cu o prietena, iar el era in dreptul clasei lui cu prietenii, si toti se uitau insisent la mine, se holbau pur si simplu.Chiar nu stiu de ce...Si odata, am trecut tot asa pe langa el fara sama uit lael sau sa ii zic ceva, si un coleg ii spune:"nu te baga in seama, ha?"
Va rog, daca puteti sa imi spuneti ce concluzie sa trag si ce ar trebui sa fac. Funda:*(ps: nu cred ca am nimerit bine categoria, asa ca imi cer scuze)

2 răspunsuri:
| Ramonaaaa a răspuns:

Buna!
Ai flirtrat cu tipul,v-ati placut reciproc,s-a aprins o scanteie...dar nu este destul. Faptul ca ati nimerit in acelasi liceu este un mare noroc.Te priveste, te saluta, vorbiti pe mess si el asteapta sa te prinzi ca tu esti aceea fata de care este indragostit si pe care nu stie sa o cucereasca.Le-a spus prietenilor sai despre tine deci s-ar putea sa aiba sentimente.De obicei, baietii nu li se destanuie prietenilor din cauza temerii de a fi batjocoriti si luati la misto.
Exact cum am zis atat el cat si prietenii lui sunt atenti la orice miscare de a ta. Flirtul este inca la nivel de joc.Incearca sa ii propui pe mess sa va intalniti undeva, gen intr-un parc, singuri.Acolo puteti dezbate mai multe subiecte si apropierea fizica este mult mai probabila.
Este clar ca exista o chimie intre voi dar trebuie sa va cunoasteti mai bine.Profita de ocazie, ia-ti inima in dinti si invita-l in parc love struck!

| Roxxxannna a răspuns:

Eu zic ca va placeti reciproc chiar daca poate aveti putina retinere in a va spune sentimentele. happy Ar fi bine sa vorbiti numai voi 2, iesiti undeva in oras, la un suc ceva. La scoala stau se uita toti, va mai apuca rasu si altele. Asa linistiti doar voi 2 e foarte ok`. Succes:*