| Naomi16 a întrebat:

Hei TPU.Prietena mea cea mai buna(asa o consider eu,ea spune ca ma considera si ea tot la fel, acum daca e adevarat, nu stiu) este mereu cea mai preferata dintre noi 2.Lumea spune ca noi semanam, dar ma rog.Toti baietii o plac pe ea, absolut toti.Ea acum nu mai locuieste in Cluj, s-a mutat cu parintii in Berlin pentru cativa ani pentru. ca tatal ei practica medicina acolo.M-a chemat in vacanta de vara 2 luni la ea (parintii nostri sunt si prieteni ft buni de familie-tatii nostri verisori de-ai 2-lea).Ma rog.Cand am plecat in Berlin m-am gandit ca "frate,o fi astia din Cluj mai suciti si nu ma plac sau cv in genu da poate cineva din strainatate o sa ma placa".Da de unde, acolo toti se uitau dupa ea, chiar si daca era un grup de cate 3-4 privire erau spre ea,deloc spre mine(+ ca nu sunt grasa,urata am ajuns sa ma cred de cand observ ca absolut nici un baiat nu este atras de mine).Nu m-am suparat pe ea sau ceva,pentru ca ce vina are fata ca baietii o vor pe ea? In ultimele saptamani imi spunea "uite uite baiat frumos in dreapta,stanga, etc." nici nu ma mai uitam la ei, ce rost avea daca tot pe ea o priverea? si tot ea se supara.Ne-am impacat nu stiu ce,dupa am ajuns inapoi in Romania,cu moralul la pamant,clar.Ea imi zicea pe fb pe chat si la poze (vai vai Gloria ce dor imi e de tine,vreau sa vii inapoi, bla bla).Ii raspundeam ca si mie imi e dor de tine, vai vai.Ea stie ca mie imi place de 2 baieti, si am vzt cum isi da ea cu unul din cei 2 comentarii pe fb. flirtau nu stiu ce.Ea trebuie sa vina in Rom prin decembrie.Si eu am parola ei de mess si ea pe a mea(detalii, detalii)si am intrat putin ca m-a rugat sa-i spun ceva unei fete ca ei nu ii mergea.Am vazut la messages un msj de la baiatul pe care il plac si m-am uitat si in arhiva.Frate,zile intregi de flirtat, flirtat la greu.Isi dadeau si :*:*:* si scria acolo Da tu cand vii in Rom? In decembrie. Si cu cine ai de cand sa stai cand vii? Cu Gloria? Eiiii nu.M-am saturat de Gloria. si pe fb mie imi spune mi-e dor de tine nu stiu ce si lui ii spune ca s-a saturat de mine.Mai vb cu vreo inca 2-3 baieti, flirteaza asa cu toti.Cu aia 2-3 cu care vb is de la liceu de la mine.Si ala pe care il plac eu, doar ma saluta in pauza cand ne vedem.Normal,daca s-a bagat ea in seama cum sa mai stie de existenta mea vreun baiat? Am ajuns sa cred ca este ceva in neregula cu mine, am inceput sa slabesc din ce in ce mai mult, prin infometare mai mult.Nu pentru ca vreau, pur si simplu nu mai am pofta de mancare.Ieri m-am taiat pe picioare dar nu adanc sa-mi dea sangele.Pur si simplu de nervi.Pentru ca se baga asa peste toti si este mai placuta si mai dorita de toata lumea si eu pur si simplu m-am saturat sa traiesc in umbra ei.

Răspuns Câştigător
| cristi62 a răspuns:

Hey tipalaughing. uite cum sta treaba.mi se pare ca exagerezi prea mult cu taiatul si slabitulhappy inteleg..ca este adevarat faza cu uitatul pe la spate si altele..si fiecare o sa isi gaseasca iubireahappy la cum ai vorbit cred ca ai pe undeva pe la 14-16 ani (daca gresesc spune-mi) dar nu trebuie sa te superi pe faza cu gagiu..inteleg ca la varsta ta simti nevoia... dar ia-o usurel, compartate cu ai fost inainte..si faza cu fb, mm. e o modalitate dar..acuma daca ii spui. o sa te enerveze la cap ca ai intrat pe contul iei. daca isi ascunde secrete fata de tine..insemna, ca ai gresit undeva, candva, ori o fi ea mai [Bit^^ch_style] scuze dar cam asa e ..ideea este ca nu trebuie sa te tai si altele, si ca sa iti mai zic ceva.mie cel putin si prietenilor mei.le plac fetele asa pe gustul tau, nu cum e prietena ta..gen azi cu unul maine cu altulhappy sper ca te-am ajutat cu ceva ..pa:**

5 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Eu zic ca nu tu esti de vina si asta pentru ca esti mai serioasa decat prietena ta,, cea mai buna,, ....de vina ar fi ea ca acorda prea multa atentie baietilor si cine stie ce le mai promite si normal ca si intorc baietii capul dupa ea, nu ar strica sa ai o discutie cu ea si sa-i spui ce ai pe suflet

| 116111 TelefonulCopilului a răspuns:

Te ingrijoreaza ceva sau crezi ca esti in pericol?
Asociatia Telefonul Copilului poate fi partenerul tau de discutii sau poate fi prietenul tau atunci cand te confrunti cu o problema. Confidentialitatea este cuvantul cheie in relatia ta cu serviciul Telefonul Copilului, oferit de organizatia noastra.
Apelul catre 116 111 este gratuit din retelele Romtelecom si Cosmote, de luni pana duminica, in intervalul orar 08.00 – 00.00. Mai multe poti afla si la: http://www.telefonulcopilului.ro/intrebari-frecvente

| Cleopa a răspuns:

Cum sa te tai? doamne! de ce nu iti cauti o alta prietena daca simti ca esti in umbra ei? daca e mai sexy si mai frumoasa decat tine bineinteles ca baietii vor intoarce capul dupa ea... fa-ti si tu o prietena care sa fie mai putin frumoasa si sexi ca tine, ca baietii sa intoarca capul dupa tine daca asta te face sa te simti mai bine. ce e al tau e pus deoparte, asa ca nu iti fa griji ca nu te place nimeni. crezi ca doar cele frumoase au noroc la baieti? nu fata draga! nu trebuie sa te simti inferioara! daca baietii care iti plac tie o baga in seama nu e vina ei! ei vb cu ea pentru ca le place, iar tu ar trebui sa fii fericita pentru prietena ta ca are atati pretendenti. bineinteles ca e un gest urat din partea ei sa filtreze cu ei din moment ce ea stie ca tie iti plac, asa ca te sfatuiesc sa iti cauti alta prietena, nu una care te tradeaza pe la spate din cauza prea marii stimari de sine. ne-am inteles? ei ii spui ca nu mai vrei sa fii prietena cu ea, iar tu iti cauti o alta prietena care sa nu te mai faca sa crezi ca traiesti in umbra ei!

| fdfddfdsdsghmmjnjjjhsdsfd a răspuns:

Din ce am inteles prietena ta e Miss Univers iar tu Muma Padurii xD

| Chesaru_Cristian_1910 a răspuns:

Tu chiar crezi ca am citit ce ai scris tu aici?happy parerea mea e ca esti prea penibila ca stai sa postezi niste chestii din astea pe net.laughing