| blackbone1776 a întrebat:

Hei TPU, exista sanse ca o femeie sa NU ramana insarcinata daca s-a ejaculat in interior in timpul sexului si ambii parteneri nu au nici o problema de fertilitate?

5 răspunsuri:
| AnemonaP a răspuns:

Da. Femeia nu este fertila non stop, ci numai câteva zile pe luna. Nici atunci nu este pos 100% sa rămână gravidă. Nu foarte multe persoane rămân din prima încercare cu toate ca sunt sănătoase si nu au vreo problema.

| Violleta2022 a răspuns:

Bineinteles, cand femeia NU este in perioada fertila, sexul se poate face cu ejaculare in vagin, fara risc de sarcina.
Dar trebuie ca femeia sa aiba un ciclu perfect regulat si sa stie exact perioada fertila.

| mihai69 a răspuns:

Desigur.

| mastadont a răspuns:

Normal că există. Dacă femeia nu e în perioada fertilă atunci șansele sunt nule, chiar și în timpul ovulației șansele nu sunt de 100%.

| Eireann a răspuns:

Pe langa ce au spus ceilalti respondenti vreau sa mentionez si rata destul de mare de ovule fecundate care nu se pot implanta sau sunt eliminate din cauza unui dezechilibru hormonal. Avortul spontan in primele saptamani este destul de comun, femeia poate chiar sa creada ca este ciclul obisnuit.