| FamousGirl4 a întrebat:

Imi place de un baiat. Dupa un an, dupa ce tot incerc sa ma apropii de el, saptamana trecuta mi-a pus capac. Dupa o cearta cu cea mai buna prietena, a venit cu acel baiat la noi la clasa, i-a spus ca-mi place de el DE FATA CU MINE si, mai mult, m-a batjocorit in fata lui. Daca nu eram asa deprimata, ii dadeam vreo doua, dar cu ce putere cand Alex se uita cu atata dispret la mine. Au inceput toti sa rada, dupa care am intrat in clasa. Prietena mea, si ea, a intrat in clasa si a inceput sa le zica la toti ce sunt eu de fapt. Am inceput sa ma cert cu ea, a spus toate secretele despre mine, desi eu nu as face asa ceva niciodata despre ea, si sincer, in afara ca a fumat si ca a fost cu un baiat de 17 ani, nu stiu nimic. (avem 14 ani). Nu stiu ce sa mai fac, de cand, m-am suparat pe Alex (baiatul de care imi place asa mult) tot distibuie pe fb' pe peretele lui chestii de gen "A intrat pe messssss. O daaa" si poza aceea cu "mai ti minte cand iti placea deee" straight face. WTF?! E un baiat dragut, inalt, ochii negrii, brunet, cu niste trasaturi extraordinare. Majoritatea fetelor sunt in limba dupa el, dar eu nu am incercat sa fiu extravaganta. Nu e genul meu. Ce ma sfatuiti sa fac? multumesc pentru. ascultare. FUNDA!

6 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

In primul rand,cauta-ti o prietena adevarata.
Sau stai singura,decat cu asemenea "prietena"!
Posibil sa-i placa si ei,posibil sa fie invidioasa pe tine,posibil sa se simta brusc foarte "tare" cand te umileste in fata tuturor,posibil sa fie toate la un loc,dar fata asta nu ti-e prietena si nici n-o sa-ti fie.
Acum,cu Alex,da-i ignore peste tot si dispari din viata lui,e singura cale sa-ti mai redresezi cumva demnitatea pierduta.
Reactionand in felul asta,el va considera ca nu te intereseaza persoana lui si ca amica ta a debitat un lung sir de aiureli.
Si,daca ii placi si tu,va gasi modalitatea sa se apropie de tine, el!
Nu tu.
Tu, poti doar sa stai linistita in banca ta si sa speri ca e si el atras de tine, pentru ca deocamdata te-ai compromis grav...
Un lucru e sigur, ai reusit sa-i atragi atentia!happy

| mona a răspuns:

Halal prietena mai ai...si nici Alex nu e mai presus ca ea, ignora-i pe amandoi si nu le mai pune la suflet pe toate...

| luisanamy a răspuns:

Acea fata sigur nu era o prietena buna, in ziua de azi nu vrebuie sa ai incredere in oricine. Aici a fost greseala ta ca ai vorbit cu ea despre secretele tale. Mai bine ar trebuie sa fii dezamagita de ea, pentru ca o credeai prietena. Baietii ca el se mai gasesc, una e sa placi pe cineva si altceva este sa iubesti.

| Azµre a răspuns:

Reset total, vezi de alt băiat, vezi de altă prietenă și ai grijă cum și în ce fel te încrezi în viitorii prieteni!

| dydu01 a răspuns:

Buna! eu in locu tau as sta in banca mea si mi-as face alti prieteni, dar nu cei falsi.Si ai grija cum iti faci prieteni. Dupa cate mi-ai spus mi-am dat seama ca Alex e un nesimtit si nu merita. Dar i-ai dat atentie lui si asta e de bine.Si las ca m-ai gasesti si alti baieti care nu's asa de nesimtiti.Si cine stie poate ca Alex te place s-au poate ca ii va placea de tine.....si ar vrea sa fie cu tine si tu atunci tu nu o sa-l placi ( zic si eu).Si o sa-l tratezi cu indiferenta (zic si eu ). Sper ca te-am. ajutat.Si despre prietena ta ......eu zic sa nu o mai bagi in seama. Cred ca ti-ai dat seama ca prietena ta e falsa si nesimtita.Nare rost sa mai vorbesti cu ea dupa cate ti-a facut Cam atatwinking

| Stefanel1234 a răspuns:

Pai in primul rand nu te mai consuma.Nu iti merita atentia.In al doilea rand, asteapta si toate vor trece de la sine, ca toti fac pe smecherii in clasa, dar cand le place de cineva se comporta ca toata lumea.Si nu prea vad ce e asa de dragut la baiatul ala cand se comporta ca un nesimtit. Chiar daca il placi si te doare ca se comporta asa cu tine nu mai vorbi cu el. Trebuie sa ocolesti astfel de oameni.
BAFTA!