| OnacaIulia a întrebat:

Îmi place de un băiat si nu stiu cum sa ii spun. Sunt cam grăsuță si nu ma baga in seama. Am vorbit cu el si avem multe in comun. I.a plăcut de colega mea. De banca Mara, dar acum nu ii place de ea si aspus ca ii place de colega noua Carina. Suntem in clasa a v a. La ora de sport am stat cu el pe banca la proba si am vorbit si nu stiu daca trebuie sa ii spun pentru ca ar afla toata clasa si nu vreau sa stie colega mea de banca (BFF). In ultima ora, dupa pauza a venit un psiholog si dupa aceea cineva a scris pe tabla Iulia+Dennis(asa îl cheamă)=❤
Când l.am întrebat a spu s ca exista si alte fete care au numele care începe cu i(era scris de fapt i+d=❤ )Cum sa ii spun ca îl plac?

Răspuns Câştigător
| vocea a răspuns:

Toată lumea se plânge de timiditate şi că le este ruşine să vorbească cu un băiat/fată faţă-n faţă. Iar voi nu faceţi altceva decât sa incurajaţi convorbirile prin intermediul internetului.
Dacă vrei poţi să-mi iei in considerare sfatul, dacă nu, nu. E treaba ta! Dar ascultă-mă bine!
O fată dă de inţeles că-i place un băiat atunci când:
-se joacă cu părul
-îşi trece degetele prin păr des
-face bucle pe deget
-se aşează lângă tine
-se uită la tine mai des decât de obicei
-are privirea "aceea"
-îţi zâmbeşte
-te atinge fără motiv
-îşi muşcă buzele
- se uită des in reflexia telefonului
- îşi scoate oglinda şi se aranjează
-îşi aranjează hainele şi incearcă să scape de scame imaginare
-îşi atinge gâtul
-râde mult şi exagerat
-este exuberantă şi energică, plină de viaţă
-se uită la buzele tale
Cam ăştia sunt factorii cel mai des intâlniţi atunci când o femeie vrea să dea de inţeles că-i place un băiat.
Sper că o să iei in seama răspunsul meu şi poate îmi dai şi funda, cine ştie.

Zambeste-i ca de des posibil.

4 răspunsuri:
| Acras a răspuns:

Cam Grasuta insemnand cam intre 50-60 kg la 150 cm sau 90-100 la 150 cm...ca asa zice si varmea ca e cam grasuta da ea are 120 kg ma rog in jur de vreo 170 cm da tot i-am zis fata tu cand te sui pe cantar da error.dar sa revenim la problemele tale amoroase esti in clasa a 5 a deci o sa iti treaca f repede la fel si lui, apoi...copiii uita repede asa ca ia-ti inima in dinti, spune-i ceea ce simti si totul va fi bine. dragostea invinge mereu

| IisusHristos a răspuns:

Du-te la sala si slabeste, apoi nu o sa mai fie nevoie sa-i spui ca il placi.

| Anonima370 a răspuns:

Fetit-o esti clasa a 5-a, asteapta sa cresti macar pana in a 7-a.

| OnacaIulia explică:

Multumesc oricum pentru răspunsuri. Sa stiti ca acum suntem colegi de banca si ne intelegem foarte bine!