| rTaxq a întrebat:

Hei TPU...

In primul rand vreau sa`mi cer iertare pentru categorie.^_^

Asa deci,eu m-am "indragostit" de o fata acum un an si au aparut foarte multe probleme in relatia noasta bazate pe gelozie.

Ultima data ne-am certat foarte tare, si eu am zis ceva in genu"Intre noi nu a fost iubire niciodata", clar ea a dat de inteles ca nu o iubesc, desi vroiam sa ii spun ca eu o simt prea rece fata de mine.

S-a suparat foarte tare pe mine si nu a mai vorbit cu mine ceva timp, desi vazand asta am inceput sa nu`mi las din orgoliu si sa o tratez cu indiferenta.Zis si facut"2 luni n-am vorbit cu >ea-in vacanta de vara"

Am aflat la scurt timp cand am inceput sa vorbesc cu ea ca ea a avut o relatie de 1 luna cu un alt baiat in tot acest timp care eram certati."Spunand ca a incercat sa uite de mine"

E clar eram dezamagit,imi venea sa plang de nervi,dar am tacut.Iar de acum cateva zile ma priveste foarte des in biserica"penticostala",mai sunt si probleme fiindca un baiat ii disperat dupa ea desi mie prieten el nu stie ca eu stiu ca ii place de ea.

Dar nu am ce sa ii reprosez deoarece nu sunt impreuna cu ea,astfel el ii tot cere explicatii de ce nu vrea ca ea sa fie cu el,si de fiecare data ea se baga in seama cu mine si nu cu el, mereu face asa, deoarece el crede ca nu stiu

Infine este ciudat nu stiu ce sa fac in privinta asta, de o saptamana incoace tot pomeneste de data de 14 februarie, mda anul trecut pe data asta m-a intrebat daca vreau sa fiu cu ea eram la ea acasa o zi de neuitat.

Acum mi-a spus ca vrea sa imi zica pe data de 14 >-"Ea:Ceva ce a iesit din mine si vreau sa intre inapoi" Nu m-am prins la ce s-a referit, mereu pomeneste de data de 14, ca vrea sa-mi dea ceva cadou, am ajuns intr-un moment cand mi-a zis daca mi`l doresc cadoul iar eu indiferent"Cum vrei tu" ddesi mi-a zis ca altcineva nu ar intelege cadoul asta".

Mda si ce cadou as putea sa ii fac de 14 februarie daca tot vine vorba,anul trecut i-am luat un trandafir,o inimioara de ciocolata si una de plus,acum nu stiu ce sa ii mai iau,un buhet de trandafiri?,cati trandafiri+ scrisoare? ceva idei. nu stiu. si daca aveti idee ce ar putea sa imi spuna.happy

P.S:Nu mai e impreuna cu baiatul ala,dar pe mine ma priveste mereu, si incearca sa comunice pe fb, mass, orice...

3 răspunsuri:
| lulutza13 a răspuns:

Eu una zic ca nu e normal sa se bage cu altul ..ca sa uite de tine>Pentru mine o fata care face asta are o moralitate indoielnica..Ma rog fiecare cu parerea lui. Oricum daca ai scris tu corect ..si am inteles bine probabil e vorba de sex. Tu o stii mai bine, ciocolata si trandafirii sunt lucruri care se pierd in timp.Incearca ceva mai na.o bratara un lant sau oricum nu ceva de mancat sau de plus. Daca nu mai aveti 14 ani..atunci tb sa schimbi si tu una alta.

| Dutzum a răspuns:

Contacteaza-ma pe bigteo_m@yahoo.com si discutam acolo

| theseeker001 a răspuns:

Buna! eu sunt fata si am trecut printr-o situatie asemanatoare.Din experienta vorbind, cred ca ar fi ok sa ii redactezi o scrisoare.O scrisoare sincera, cu tot ceea ce gandesti tu; nu din aia luata de pe google; si... da fetele adora trandafirii.Deci,fii cat mai sincer si spontan, sunt sigura ca te va intelege.