| SaveAngel a întrebat:

Hei TPU, is de mai mult de o luna cu un tip pe care nu.l plac... si sincer nu vreau sa.l ranesc. cum pot sa fac?

Răspuns Câştigător
| tudorhit a răspuns:

Data viitoare cunoaste persoana inainte ca sa fii intr-o relatie cu ea. Ca uite asa ajungi sa il ranesti pe acest individ din cauza ca te-ai bagat cu el fara sa il cunosti suficient de bine.

| Ara997 a răspuns (pentru tudorhit):

F. bine punctat.
Regula : nu cunosti -nu te bagi!

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Indiferent cum vei face, tot il vei ranii, asa ca, alege macar calea sincera sa-i spui adevarul!

| LittleBugsBunny a răspuns:

Parerea me e ca il ranesti mai tare daca ii dai impresia ca relatia merge ramanand cu el. Ori ii spui ca nu il mai placi ori discuti cu el sa vezi ce s-a intamplat pe parcursul relatiei si ai ajuns sa nu il mai placi ( presupunand ca l-ai placut la un moment dat).

Daca tine la tine, sunteti destul de maturi si diplomati atunci totul se va rezolva

| Miihaa a răspuns:

Cred ca cel mai bine discuti de acum, din timp cu el. Incerci sa ii spui lucrurile intr-un mod mai cat se poate de placut si sincer. Daca o sa intarzii el o sa se ataseze din ce in ce mai mult.

Daca vrei asa sfat, unul aiurea poti sa dai vina pe el, ca te desparti de el ca te-a inselat.