| Roxana037 a întrebat:

Hei TPU, mai sunt fete pe care le-a durut foarte tare prima oară? Am 18 ani si am incercat de mai multe ori sa o fac cu prietenul meu dar simt o durere insuportabila si chiar ma simt foarte prost fata de el, ce as putea sa fac?

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Folositi lubrifiant.

| corbulalbrosu a răspuns:

Orice fata care are de gand sa-si inceapa viata sexuala intr-un viitor apropiat, trebuie sa stie si sa inteleaga ca este INDICAT sa inceapa sa practice masturbarea intravaginala cu cel putin 2-3 luni inainte de a fi dezvirginata cat mai des posibil prin asa numita metoda : ''degetica''. In scurt timp va constata ca incet dar sigur, incepe sa dispara starea de rigiditate a muschilor care formeaza vaginul, ca fibrele musculare se intind tot mai mult si drept urmare muschii vaginali devin suficient de elastici. Procedand astfel, in scurt timp lumenul (diametrul) canalului vaginal se largeste suficient de mult si diametrul va creste de la cei 6-8 mm largime initiala la circa 20-25 mm, largime care deja permite sa se produca o penetrarea suficient de usoara si lipsita de durerile exteme care apar in cazul vaginului intact. Daca vei efectua si aplica acest tratament ''pasaricii'' tale, poti fi convinsa ca dupa circa 2-3 saptamani de masturbare, iubitul va reusi sa te dezvirgineze absolut sigur usor si fara probleme. Pot doar sa presupun ca pana in prezent NU ai practicat niciodata o astfel de masturbare intravaginala prin folosirea degetelor tale. Daca presupunerea mea este chiar si doar partial corecta, devine cat se poate de explicabil faptul ca durerile insuportabile resimtita de''pasarica ta'' in timpul incercarilor de dezvirginare exista, persista si se vor produce in continuare. Trebuie sa cunosti si informatia suplimentara potrivit careia orice dezvirginare care este efectuata cu multa greutate, in mod sigur provoaca foarte multa DURERE si DISCONFORT pe parcursul urmatoarelor destul de multe contacte sexuale. Atunci cand sexul de dezvirginare intampina rezistenta opusa de muschii vaginului, in acele cazuri in fibrele musculare rigide si lipsite de lasticitate ale vaginului inca neatins, se aduna, se acumuleaza si depoziteaza o cantitate foarte insemnata de acid lactic care provoaca pur si simplu o FEBRA MUSCULARA dureroasa. Durerea destul de intensa care provine de la febra musculara instalata in muschii vaginului si in cei ai uterului aflati in prelungirea lor, dar si in muschii zonei pelvine din apropiere, se disipeaza si dispare destul de incet in decurs de mai multe zile (7-10). Numarul zilelor in care simpla atingere a interiorul vaginului, sau zona vulvo-labiale provoaca senzatia de disconfort si/sau durere, este in legatura directa si conditionata de cantitatea de acid lactic format si depus in fibrele musculare in timpul dezvirginarii. (cantitatea depinde de durata, intensitate actului sexual de dezvirginare, precum si de durerea resimtita). Este scenariul care se intampla/produce de regula in timpul incercarilor de dezvirginare a fetelor virgine care nu au practicat masturbarea intravaginala. Multa sanatate!

| doctorandus a răspuns:

Daca nu te poate dezvirgina el, mergi la medic si se rezolva.

| Frank51 a răspuns:

Esti tu mai sensibila. Evident ca doare ca doar legile fizicii... ah sa nu incep. Sfat: Multa rabdare si mult lubrifiant+ preludiu cat mai mult. Daca vezi ca nu se pricepe spune-i tu ce sa faca, nu e capat de lume.

| ywar a răspuns:

Imi pare rau sa o spun, dar baiatul e slab rau. Da, poate fi o jena, dar cand va aud pe voi ca va doare zici ca va opereaza pe viu. Lui i se rupe-n paispe' de tine si in consecinta iese ce iese. Prima data cred ca tu ar trebui sa-l ghidezi.
Cand am facut-o prima data cu o fata, fata care era la fel de neexperimentata ca mine, m-am trezit inauntrul ei, pentru simplul fapt ca ea m-a ghidat functie de cat o durea sau nu. Si a fost foarte fain. Si, crede-ma sunt barbat trecut prin viata.
Acum zici ca-i operatie pe viu si prostu' (pardon, le garcon) e la fel de capul in nori ca si ea.

| Lllllll01 a răspuns:

Buna! Am fost și eu în situația ta. Doar folosiți lubrifiant, in cazul in care tu nu te lubrifiezi destul pe cale naturala.și fi foarte relaxată, bucura te de moment! Sper că am ajutat.