| ics0ics a întrebat:

Mi-am inceput viata sexuala acum 3 luni cu logodnicul meu, iar astazi am facut dragoste a 2-a oara, intrebarea mea este:
Pana cand o sa mai simt durere, pentru ca m-a durut si prima oara foarte tare si astazi la fel?! Himenul s-a rupt de prima data pentru ca mi-a curs foarte mult sange iar a 2-a oara nu am mai sangerat.Va multumesc!

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Poti simti durere la primele cateva contacte sexuale, dar durerea asta poate semnifica si o infectie genitala. Este intelept sa mergi din nou la ginecologul care te-a vazut in prima luna de la inceperea vietii sexuale, el te va ajuta sa excluzi infectia.

| Azµre a răspuns:

Folosește un lubrifiant, dacă tot doare mergi la medic poți avea cu totul altă problemă. Și așa după primul contact ai ajuns și tu la medic?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Durerea ar trebui sa dispara de la cateva contacte sexuale.
Du-te la medic daca persista.
Te pup!

| justsummer a răspuns:

Depinde de persoana cam a patra oara ar trebui sa te simti ok.

| BebelusMIKiY2 a răspuns:

E normal sa nu-ti mai curga sange! Cam a 3-4 oara s-ar putea sa nu te mai doara!