| chantalpfe a întrebat:

Hei TPU.
nici nu stiu cum sa incep laughing
sunt indragostita de un tip din clasa mea inca de la inceputul anului, la inceputul anului ne-am inteles perfect, a fost o prietenie superba big grin pana. a aparut o colega de clasa mai buna ca mine cum ar fi sad si s-au inteles mult mai bine, si ea l-a indepartat de mine, si pana la urma s-au cuplat, dupa 3 luni de zile s-au despartit, si o data cu despartirea lor, a plecat si ea din scoala noastra, din fericire, a trecut ceva timp happy si eu pe zi ce trece sunt tot mai indragostita de el, acum de vreo 2 zile se comporta frumos cu mine, ma ia in brate, vorbeste cu mine frumos, chestii de genu, nu stiu ce sa cred, daca incepe sa-i placa de mine, sau e doar o simpla prietenie sad
nu mai stiu ce sa zic, si ce sa cred, sunt prea dezamagita de sentimentele mele in momentu de fata, sunt indragostita de el pana peste cap. si ma doare cand il vad ca vorbeste si cu altele si asa.
voi ce credeti? ma place cat de putin sau. deloc?
fara raspunsuri rautacioase, va rog

7 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ce varsta ai? mersi.

| KamaSutra a răspuns:

Mai asteapta sa vezi daca evolueaza lucrurile intr-un fel, ce ai spus pana acum pot fi mici semne ca te place dar poate fi si prietenos

| Jorah a răspuns:

Eu zic 60% să nu faci nimic și 40% să-i spui că-l placi. Mi-e că o să suferi mult având în vedere caracterul individului. Ai fost înlocuită doar pentru că o fată era mai "bună" decât tine, în concepția lui. Păi, de unde știi că dacă ai fi cu el nu ar face la fel cu prima care îi iese în cale? E puțin complicat, dar merită măcar să știe că-l placi, nu mai ține în tine.

| RAY a răspuns:

Eu te cred ca esti inebunita dupa el stiu senzatia aia,totul e sa tresezti interesul unui om asta e regula de baza a existentei oamenirii interesul,trebuie sa i vorbesti frumos, civilizat, sa te imbraci cat mai feminim, si da niciodata un baiat nu va aprecia uarmatoarele
o prada usoara
o sacaitoare
o disperata
in scimb va aprecia o mama o a doua mama care sal asculte nu sal critice, nu sa-i dea ordine nu, eu spun ca daca emotional te apropi de el relatia va rezista mai mult de 3 luni ca cu fosta, intre ei doi posibil a fost doar o atractie atat sa stii ca fizicul conteaza pentru baietii daca e frumos multe il vor vrea iar el i va vi greu sa le revuze mare grija sa nu te foloseasca ca rezerva sexuala ca noi avem tendinta asta de a ne face rezerve

| Emilian65 a răspuns:

In lipsa celeilale fete te iubeste, momentan, pe tine.

| Lawliet14 a răspuns:

Da, te place. Daca nu vrei sa-i spui momentan nimic, apropie-te si mai mult de el daca aveti o astfel de relatie si fii sigura ca daca te vrea te abordeaza el.

| Jouliete a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa ii spui ca il placi intr-un fel sau altul fiindca nu o sa stii niciodata sigur daca te place, decat de la el insasi, nici eu nici nimeni nu are cum sa stie daca te place, tu il cunosti cel mai bine si incearca sa il pui la incercare ca sa vezi daca te place, spre exemplu jucati un joc in care sa il provoci sa zica cum te vede el pe tine, ca pe o prietena sau o iubita, si-ti vei da seama. Bafta.