| andrro1 a întrebat:

Salutaree! E o intrebare putin mai copilareasca dar ma macina. Asa, eu plac un coleg de clasa de prin a 3 (acum sunt a 8). In clasele primare imi placea doar cum arata si nu-i atrageam atentia prea mult, dar sun aproape sigura ca el ma placea pana in a 5. Din a 6 el s-a schimbat mult,era arogant cu mine,vb urat,se comporta ciudat,dar faza e ca nu-si batea joc de mine,caci eu sunt genul de fata care nu se da,adica care e cam misterioasa. Dar recunosc atunci eram cam proasta pentru ca faceam orice pentru el, serios m-am apucat si de fotbal, ma uitam si la meciuri doar ca sa am teme de discutie cu el si ca sa par tare. Avea alti prieteni mai populari,ii era rusine cu mine ca colega. Adica asa vb cu mine, dar cand ii vedea pe ei pai se schimba sad. Eu ii scriam, el ma bloca. Foarte dificil. In a 7 la inceput a fost la fel,dar cu timpul se comporta mai frumos. Tote prietenele si colegele ziceau ca cand nu-s prezenta el mereu imi ia apararea si nu permite nimanui sa imi umble in lucruri, eu nu stiu daca e adevarat dar ele deja ma cam satura cu toate astea. A fost o vreme cand eram obsedata de EL,avem poza de la calculator de fundal cul el,poze cu el in tel,secrete despre el prin mesaje cu prietenele. Mai pe scurt un fel de OBSESIE. Cand am venit din vacanta de iarna,era schimbat mai in spre bine. Dar am uiat sa precionez ca dupa revelion am aflat ceva dezamagitor despre el,si intr-o seara i-am sc dc asa,iar el nega ca nu e adevarat,dar eu stiam sigur ca e. I-am spuscat de mult e schimbat etc,iar el nu spunea nimic,doream sa-l doara dar nu era asa,raspundea de parca nu-i pasa dar stiu sigur ca da. Venind scoala ma simteam nasol de ceea ce-i spusesem dar am trecut peste, el se comporta mai frumos. Chiar de multe ori ma proteja. Au fost zile in care era asaa draguut, si zile in care il uram. Parca imi pierise obsesia, dar tot il plac.Si nu vreau sa-i scriu fara motiv caci il enervez. Si adeseori inca la inceputul anului imi spunea ca: - Eu stiu ca ma placi dar eu nu. Ma dure tare ce spunea, dar o luam ca pe un compliment. La sfarsitul anului era un concurs iar din el trebuia eliminat un concurent si erau alesi pentru eliminare el si un alt baiat din alta clasa iar totii prietenii lui l-am tradat iar el nu, si el a vazut ca tin la el. Iar din a 2 zi a inceput sa se comporte mai ok cu mine, chiar cred ca pin ultimile zile de scoala incerca sa ma faca geloasa, caci el brusc cucerise o colega mai prostuta, si o tinea de mana dar se uita la mine pe furis. Vreau sa stiu ce simnte el pentru mine? Ce sfaturi imi dati? Exista sanse sa ma placa si el dar sa nu vrea sa recunoasca?

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Tu ai o problema cu intelesul, asa-i?
Daca el ti-a spus clar ca nu te place, ce nu intelegi?
Cand un baiat iti spune : "- Eu stiu ca ma placi dar eu nu. Ma dure tare ce spunea, dar o luam ca pe un compliment." nu o iei ca pe un compliment, pentru ca NU este un compliment, este un refuz categoric.
Trezeste-te fetita la realitate, ai fost refuzata deja si ti s-a spus clar si in fata ca nu te place, chiar nu te ajuta capul sa intelegi ca NU TE PLACE si NU te vrea?!