| Adda097 a întrebat:

Nu mi-a venit menstruatia de 2 luni si nu am facut nimc... stiti cumva de ce nu mia mai venit?

Răspuns Câştigător
| Mirunelu a răspuns:

Pot fi dereglari hormonale, chisturi pe ovare. Se intampla des sa intarzie sau doar acum? Daca asa este mentruatia neregulata este posibil si pentru ca inca nu s-a dezvoltat complet aparatul reproducator. Chiar daca esti virgina poti sa te duci la un control la medicul ginecolog si probabil iti va face o ecografie si iti va da pastile pentru reglarea menstruatiei.

5 răspunsuri:
| Gstefan a răspuns:

Porti in pantecul tau copilul Domnului, esti fecioara Maria v2.

| Cleopa a răspuns:

Depinde cati ani ai si de cat timp ti-a venit menstruatia. in primii doi ani de menstruatie e normal sa intarzie...deci daca nu au tercut doi ani de cand ti-a venit menstruatia nu ai de ce sa te ingrijorezi, caci va veni! in caz ca ai mai mult de doi ani si inainte iti venea regulat ar trebui sa mergi la un control.

| Pussyyy a răspuns:

Nai motive sa pleci la un control este totul normal pur si simplu intirzie menstruatia este neregulata

| AnaAlina a răspuns:

Ai o dereglare menstruala, trebuie sa te duci la un ginecolog sa faci un control, ca sa iti dea pastile anticonceptinale pentru reglarea ciclului menstrual. Nu te speria, pastilele nu sunt periculoase...doar daca fumezi. Daca fumezi trebuie sa le raresti! :*

| LawlietRyuuzaki a răspuns:

Menstruatia poate intarzia cu o luna, in caz ca intarzie mai mult de 3 luni trebuie sa mergi neaparat la ginecolog, chiar daca ai facut sau nu nimic.