| Iulia_4983 a întrebat:

o intrebare foarte simplabig grin
ce simtiti cand iubiti/sau cand sunteti dezamgiti?thinking
si mai ales, de ce se pune atata pret pe indiferenta?happy
dau fundoi:d

Răspuns Câştigător
| TitiDrLove a răspuns:

Cand iubesc sunt cu capul in nori, in sensul ca tot ce fac fac fara sa imi dau seama. se intampla de multe ori sa fac ceva fara sa realizez si sunt cel mai fericit. Dezamagit sunt cand iubesc, iar persoana iubita nu imi impartaseste aceleasi sentimente si atunci sunt distrus, simt ca ar cadea cerul peste mine, ca sunt ultimul om.
Pret pe indiferenta se pune pentru a descoperii anumiti oameni. Sincer mie nu mi se pare buna indiferenta, mi se pare ca asa poti strica relatii. Pret pe indiferenta sa mai pune din cauza faptului ca anumite persoane iubesc si vor sa testeze pe altii daca simt acelasi lucru, se asteapta cautati!
funda?:X

4 răspunsuri:
| ELLSSA a răspuns:

Cand iubesti simti ca esti implinit si foarte fericit.Cand vine si indiferenta, atunci doare cel mai tare...Si incepi a fi dezamagit, pentru ca ai iubit o persoana ce nu te-a meritat.
Ar trebui sa punem mai mult pret pe iubire.

| unnimeni a răspuns:

@ellssa, cat de mult ma regasesc in cuvintele tale...

| Inoue a răspuns:

Bună! Cînd iubești, uiti de griji, de probleme, incepi să vezi viata cu alti ochi si pentru tine contează doar persoana iubită, de parcă ati fi singurii oameni de pe pamant. Iar atunci cand o personă este indiferenta cu cealaltă, aceia are un gol imens in suflet, un gol pe care numai persoana iubită il poate umple.Atunci cand simti indiferenta este ca si cum timpul merge mai departe iar tu stai in loc, neajutorat si foarte vulnerabil, ca si cum o ploaie rece se abate asupra ta, iar tu nu poti să faci nimic, decat să simti si sa incerci sa rezisti picaturilor de apă. Se spune că opusul dragostei nu este ura, ci indiferenta.Asa că STOP indiferentei!
Bye bye

| Crina_8634 a răspuns:

Vei intelege perfect mai tarziu