| nexus9710 a întrebat:

oare exista dragostea adevarata, pura si sincera? dau funda celui care imi da cel mai concret raspwinking

Răspuns Câştigător
| Maya2014 a răspuns:

Este o diferenta intre dragoste si iubire. Dragostea e faza de inceput a iubirii,atunci cand ai fluturasi in stomac,te gandesti mereu la persoana respectiva etc,pe cand iubire,ei bine,draga mea, iubirea e un sentiment matur. Iubirea adevarata e atunci cand sigurul lucru pe care ti-l doresti e sa vezi persoana pe care o iubesti, fericita, implinita, zambind.Atunci cand iubesti, nu esti egoist, te gandesti la binestarea ei/lui, cum sa faci sa se simta iubit/iubita.E atunci cand daca este trist/a simti un gol un suflet, te doare.Mai ales cand plange, iti sageteaza sufletul si iti vine sa tipi de durere.Cel mai important e ca ai fi in stare sa renunti la el/ea daca asta ar insemna sa'l/s'o faci fericit/a.Deci in concluzie, dragostea/iubirea adevarata exista doar ca e o floare rara, prea rara in ziua de azihappy

| Spamhubb a răspuns (pentru Maya2014):

Citez: ""Cel mai important e ca ai fi in stare sa renunti la el/ea daca asta ar insemna sa'l/s'o faci fericit/a.Deci in concluzie, dragostea/iubirea adevarata exista doar ca e o floare rara, prea rara in ziua de azi ""

Foarte adevarat, daca chiar tii cu adevarat la cineva trebuie sa fac astfel de sacrificii pentru ca el/ea sa fie fericit. Eu am facut asta cat de curand pentru o fata, si ce-i drept doare...dar trebuie sa te gandesti la binele amandurora.

Foarte bun raspunsul, meriti funda happy

| Maya2014 a răspuns (pentru Spamhubb):

Multumesc frumos! Si te felicit ca ai avut puterea sa faci ce e bine pentru ea, dar, totodata imi pare sincer rau ca suferi.Stiu cat poate sa doara sad

10 răspunsuri:
| nonny50 a răspuns:

Simplu : DA!

| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns:

Da: Dumnezeu.

| neutrino a răspuns:

De ce nu? Dar nu in lumea TPU.

Răspuns utilizator avertizat
| negat1ve a răspuns:

Pai sa iti dau un exemplu...ce zici de acei batrani care cand li s-au luat interviu, la intrebarea de cat timp sunteti casatoriti ei raspund de 45-50 ani! Deci de aici poti sa tragi tu o concluzie daca exista sau nu dragoste adevarata happy adica sa ai o casnicie de 50 de ani mi se pare ceva de un respect maxim!

| ParadiseCaroline a răspuns:

Lumea din zilele noastre se poate descrie ca un haos complet.Doar deschizi putin televizorul si singurele imagini /stiri sunt cu si despre prostituate, homosexuali, politica mincinuasa...etc.Nu mai are rost sa zic de generatiile tinire de nici 7 ani care au un vocabular limitat pe injuraturi si curiozitati care nu au ce cauta la o varsta frageda. Dragostea adevarata nu exista si nici nu cred ca exista decat intre parinti-copil, bunici-copil de obicei in familie-copil.Cred ca mai mult este vorba de egoism si atasare. Faptul ca esti fericit alaturi de o persoana sau ca aceasta te face fericit /implinit. Dragostea din pc meu de vedere ar trebui sa fie neconditionata, sa moara doar cand mori si tu. Dragostea inseamna sacrificiu, sa fii in stare sa iti dai viata pentru persoana iubita.Cred ca in zilele noastre se foloseste prea usor acest cuvant si fara insemnatate.Am auzit genu :"Iubi multumesc pentru acest...te iubesc (si de la prietenele mele) ma intreb daca exista macar o farama de sentimente.In ultimii ani oamenii sau inraiti si s-au facut dusmanosi ceea ce ma intristeaza.

| мızυκı a răspuns:

Există, da-i rară rău.

| frumusica06 a răspuns:

Ceaoo...crede-ma exista dragoste adevarata, doar trebuie sa ai rabdare sa o gasesti.Cu toate acestea cand ai sa gasesti aceea dragoste te rog sa o pretuiesti.Tio spun din suflet crede-ma exista dragoste sincera si adevarata! Baftaa la gasirea ei!