| Maria999999999 a întrebat:

Hei TPU, oare la ginecolog se vede daca mai sunt virgina sau nu? Am facut.o cu prietenul meu si nu mi.a curs sange deloc pana acum, dar m.am dezvoltat putin. Vreau un raspuns cat mai detaliat. Dau funda :*

3 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Da, normal ca se vede, doar e ginecolog. straight face

| AFR81 a răspuns:

Da, bineinteles ca la fete se vede happy

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

DA, ginecologul îşi va da seama că NU mai eşti virgină!

NU cred că mai eşti virgină nici d.p.d.v. fizic!
Este suficientă o penetrare ce 1-2 cm pentru a RUPE himenul...

Din moment ce te-a penetrat, cel mai probabil, himenul s-a RUPT ( parţial sau total ), chiar dacă NU a curs sânge.

La cel puţin 20 % dintre fetele virgine ( alte surse indică cam 43 %, vezi linkul http://sanatate.bzi.ro/......-stii-3657 ) NU le curge sânge DELOC în momentul deflorării.

Poate fi vorba şi de un himen elastic, dar sunt cazuri RARE ( maxim 3-5 % )...

Sau, poate fi vorba de o deflorare parţială ( rupere parţială a himenului ) şi la următoarele 1-2 contacte sexuale este posibilă sângerarea.

Vezi alte detalii la linkul :
http://www.sfatulmedicului.ro/......ninei_7764

Toate cele bune.