| FamousGirl4 a întrebat:

Plac un baiat. Este cu un an mai mare ca mine. Desi, nu prea vorbim noi (desi inainte de a-l placea l-am cuplat cu o fata) am observat ca se uita intr-una la mine, la scoala. Nu stiu ce sa zic, el le lasa commuri' fetelor "foarte populare" sau cu aparat foarte profesional (e pasionat de POZE) si, eu nu. Sunt oroglioasa, adica mai mult mi-e frica sa nu ma fac de ras, de la un timp, am mai prins curaj l-am intrebat "Ce faci" si raspunsul, m-a linistit. "bine"... niciodata nu am primit un jet mai penibil. Si am decis, sa nu-l mai bag in seama.
Deci, avand in vedere faptul ca se uita foarte insistent la mine, si, ca nu imi vorbeste, ce pot intelege? Eu il stiu mai timid, dar, nu prea il vad timid. Nu stiu ce sa inteleg. Ajutor!

4 răspunsuri:
| Adryan657 a răspuns:

Intreaba-l de ce se uita insistent la tine si vezi ce raspunde si mai intreaba-l daca mai are ceva de adaugat(s-ar putea sa iti zica ca ii place de tine)

| adry2001 a răspuns:

Acum fara suparare ceilalti au zis ca sigur i place de tine dar de unde stiu ei ce e in sufletul acelui baiat? Poate da, poate nu... Nu incerca nici sa te prefaci ca esti pasionata de poze ca nu o sa rezolvi nimic. Mai intra in discutii cu el, iesiti la un suc si din astea dar nu fi prea directa cu el cum ca iti place de el si daca totusi si lui o sa-i placa de tine nu fi prea disperata adica sa zici in continuu o iubitule cat te iubesc si din astea, dar pentru inceput intreaba-l cum si-a inceput admiratia fata de poze, de ce i plac asa de mult, cum este sa faci aproape in fiecare zi poze si asa mai departe, dar nu vorbi in continuu doar despre poze. Sper ca ti-am fost de ajutor! SUCCES! funda?

| ORDKEO a răspuns:

Pai...daca se uita insistent la tine, nu inseamna decat un singur lucru(ii place ce vede), daca nu i-ar placea de ce s-ar mai uita? e simplu, pentru ca ii place d tine.

| Spider2Wolf a răspuns:

Cred că problema asta a ta e foarte simplă. Te duci frumuşel la el, îi dai o palmă şi îl întrebi de ce se tot uita la tine şi ce are cu tine. Şi dacă el îţi dă iar vreun răspuns penibil, îţi poţi permite să-i dai şi a 2-a palmă.
P. S. Totul se rezolvă prin comunicare, baftă!