| FamousGirl4 a întrebat:

Imi place de un baiat. Destul de dragut, destept, frumos, popular toate cele, dar, nu stiu daca si lui ii place de mine. Asa zisa mea prietena (cu care nu mai vorbesc) este in clasa cu el, si i-a spus ca mie imi place de el. Evident, m-a simt si acum si ma voi simti toata viata penibil pentru asta, probabil. Se uita foarte insistent la mine, uneori ma sperie, dar acea "prietena" a mea, il tot ia in brate si chiar doare chestiile astea. Incerc eu sa fiu aia rea, sa nu-l bag in seama, sa fac pe orgolioasa dar nu vreau sa creada ca-s vreo disperata. E timid, dar, el da "like" doar la persoanele cu iphone sau persoanele foarte "populare".
Azi, se uita insistent la mine, si m-am intors si ne-am uitat aman2 unu la altii ca prosti mor cand il vad. Ce sa fac? sad

4 răspunsuri:
| Awesom a răspuns:

Pai tu ai facut o greseala, spunandu-i "prietenei" tale ca il placi ca acum ea se interpune intre voi.Acum ar trebui sa stai in banca ta si sa astepti. Daca el nu percuteaza, e molau si mai bine cauti pe altul sa-l faci gelos.

| gingergirl1 a răspuns:

In primul rand, nu trebuie sa iti fie jena ca a aflat ca iti place de elhappy
Acum depinde cum se uita la tine! daca se uita urat poti sa ii spui adios, daca pur si simplu doar se uita poate e interesat de tinewinking

| Roxx123 a răspuns:

Hey! BUnahappy
Am sa te ajut eu.
Pai,NU mai fi orgolioasa si "rea"
Uite ce e, daca fosta ta prietena de da la baiatu' ala, fa-te ca nu iti pasa, si incearca si tu sa te bagi in seama cu el, stai linistitia.Nu o sa te considere disperata daca vorbesti cu el.Asta e cea mai sigura cale de a te apropia de el.A da si incearca sa fi si tu mai populara.nu e greu, doar incearca sa fi mai matura si ia exemplu de la ceilalti:*

| dani5200 a răspuns:

Poti sa vorbesti in fata lui dar sa fiti singuri. Tine minte daca vine ''prietena '' ta schimbati subiectul ( nu stiu despre notele de la scoala de un film...). Cand se uita la tine poti sa te uiti si tu...dar uitate in ochii lui. big grin