| CatrinaAndreea a întrebat:

Revin cu o noua intrebare! Azi de dimineata am avut niste scurgeri rozalii...tin sa mentionez ca menstruația trebuie sa imi vina pe 30 Decembrie, dar am avut contact sexual neprotejat pe 24 Decembrie si astăzi. Credeti ca pot sa raman însărcinată? Nu eram in perioada fertila, dar m-au speriat acele scurgeri. Multumesc

2 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Scurgerile aparute reprezinta mai mult ca sigur primele semne de destramare a endometrului care urmeaza sa fie eliminat in zilele urmatoare prin menstruatie. Fiindca ambele contacte sexuale au fost intretinute in perioada nefertila a actualului ciclul menstrual rezulta ca formarea unei sarcini se poate exclude fara teama de a gresi. Bineinteles cu conditia obligatorie ca ciclul sa fie unul destul de regulat si data urmatoarei menstruatii sa se respecte cu suficienta precizie incat cele 9-10 zile nefertile sa se poata determina cat mai exact. Multa sanatate!

| HazelEyes77 a răspuns:

Nu erai in perioada fertila cand ai intretinut relatii intime deci sunt sanse mici sa fii ramas dar nu se stie niciodata sigur. Daca iti apare menstruatia atunci nu e de bine. Oricum n ai cum sa ti dai seama daca ai ramas in doar cateva zile. Numai bine