| oanasunshine a întrebat:

Hei TPUsad. Sunt foarte confuza, sper sa ma puteti ajuta cu niste sfaturi.:-s. Eu sunt cu un baiat de o saptamana. In primele zile se purta foarte dragut cu mine, ma saruta, ma imbratisa, dar am aflat si observat ceva care m`a cam intrigat... O colega mi-a spus ca l-a vazut in oras in weekend cu o colega de`a lui(numai ei 2) si astazi la scoala a stat NUMAI cu ea, si pe mine nici nu m`a bagat in seama, desi m`a vazut de cateva ori. Eu ce sa cred? Ma simt foarte rau pentru ca tin mult la el si n`as putea suporta sa cred ca flirteaza cu eastraight face. Va rog din suflet, am nevoie de niste sfaturi, sunt bulversata. sad. Multumesc, funda.

Răspuns Câştigător
| Isabellaღ a răspuns:

Cel mai bine e sa discuti cu el...nu sa te certi, sa discuti cu calm.Il spui frumos sa iti zica ce treaba are el cu fata respectiva.Nu-l lasa asa fara sa faci nimic pentru ca nu cred ca ai vrea sa afli ca umbla cu 2 deodata si una dintre ele sa fi tustraight face.Sau daca chiar nu vrei sa il intrebi eu zic sa il prinzi intr-un stil asa... elegant, sa zic asa. Pune-i la cale o cursa in care sa il prinzi cu ea, si atunci te bagi si ii dai papucii chiar in fata ei daca vezi ca se da la ea.Si daca din pacate se intampla asta, sa nu iti pierzi zilele, saptamanile sa plangi dupa el sau sa suferi.Nu meritaoh go on.Stiu ca doare, dar crede-ma ca nu o sa fie unica ta iubire, o sa te mai indragostesti si chiar mai repede decat crezi daca treci cu bine peste o departire.
Deci eu zic ca cel mai bine e sa vb cu el si sa afli odata... fara atata mister!
Succes si sa iti meraga bine in continuare!:*

10 răspunsuri:
| Bibbi1507 a răspuns:

Poate iese cu ea si nu vrea sa.ti zica cu gandul ca te raneste. Incearca sa afli cand mai iese el cu ea si intreaba.l daca vrea sa iasa cu tine. Daca zice nu.\, intreaba.l de ce. Daca zice ca ii este rau si ca sta in casa, du.te la el dar nu.i spune ca te duci. Daca nu il gasesti acasa il suni. Sau daca il gasesti cu ea, eu zic sa.i dai papucii. Parerea mea. thinking FUNDA?:d

| NiceBrownEyes a răspuns:

Pfff.pai cand ii mai vezi. du-te pe langa el si dai aleia de inteles ca tuh esti cu el! si daca chiar nu ai incredere poti sal intrebi direct...sa discuti cu el despre asta[happyscuze de exprimare}

| Disparelu a răspuns:

pai vezi fai si tu in ciuda cu alt baiat si apoi se va intoarce la tine am patit si eu la fel
am experienta mie mi-a iesit

| Bibbi1507 a răspuns:

Poate iese cu ea si nu.ti spune findca nu vrea sa te raneasca. Eu zic sa afli cand va mai iesi cu ea si sa.l suni sa.l intrebi daca vrea sa iasa cu tine. Sa mergeti la un suc, o pizza etc. Daca zice nu, intreaba.l dc. Daca zice ca.i este rau si ca sta in casa, du.te la el dar fara sa.i spui. Daca nu etse acasa, suna.l. Daca este acasa si este cu ea, eu zic sa ii dai papucii. Oricate scuze ti.ar cere, NU uita ca te.a tradat. FUNDA?big grin

| chickenwings a răspuns:

Draga proasta, e clar k baiatul te insala sau te minte prietena ta ptc nu-ti este prietena adevarata.renunta scumpo...semnat chickenwings

| superdorex a răspuns:

Trebuie sa iti vezi de viata ta si sa renunti acum, cand doare mai putin! Tu esti o fata deosebita si nu se merita sa suferi din cauza unui imprastiat care nu stie ce vrea de la viata! Vei vedea ca vei gasi si baiatul care sa te iubesca si sa te aprecieze asa cum meriti! multa bafta si ai grija de tine da?

| PussicatDolls a răspuns:

Draga mea,happy Eu zic ca ar fi bine sa iti iei inima`n dinti si sa vorbesti cu el,sa-i explici situatia sa vezi ce zice si el love struck Daca nici nu te-a bagat in seama situatia se cam complica sad Poate a vrut sa-ti dea de inteles sa va despartiti sau cine stie!? love struck Asta e cea mai buna solutie. Vorbeste cu el si intreaba`l :"Ori eu, ori ea? happy "
Vezi ce zice love struck Sa imi trimiiti mesaj la privat sa-mi zici finalul acestei mici "povestioare" kiss Pa`Pa, te pup! kiss

| Alynutzaaa a răspuns:

Pentru prietenul tau aceste lucruri : faptul ca a fost cu tine ( dupa cate am inteles, o perioada mai scurta ), faptul ca incearca acum o noua fata, sunt niste incercari in a gasi pe cineva potrivit pentru el.Iesind cu ea, neobservandu`te, rezulta ca el isi doreste ceva de la acea fata.Ce ai putea face in aceste momente ar fi sa mai incerci odata, cu tupeu sa il abordezi, daca primesti un raspuns respingator incearca sa pui punct acestei relatii deoarece mai tarziu s`ar putea sa pui si mai mult suflet si sa suferi mai mult.Pentru satisfactia ta poti sa ii dai putina indiferenta, fara sms, fara sa te mai uiti dupa el si vei avea de castigat.Succes! happy

| speranza a răspuns:

Cum poti sa tii la cineva dupa o saptamana de cand esti cu el? Asta in timp. Sfatul meu ca sa nu suferi este sa lasi baiatul sa fie el cel care pune suflet primul intr-o relatie si apoi, daca vezi ca ii pasa de tine, sa-i raspunzi la sentimente.Cat despre cealalta,nu stiu ce sa zic, daca chiar te place, cu tine trebuia sa iese in weekend si nu cu ea.Sau poate a facut asta ca sa vada daca esti geloasa.Sau poate asa ii place, sa aiba mai multe prietene. Vorbeste cu el si clarifica problema, in primul rand pentru ca tu sa fii linistita si sa-ti dai seama ce are de gand cu tine.Atat pot sa iti zic, vorbeste cu el.Numai el stie ce vrea.

| GuBeeBăăi a răspuns:

Da-i cu ceva in cap, rapeste-l, leaga-l de un scaun, pune-i o soseta pe fata, si intreaba-l. Spune-i ca de raspunsul lui depinde soarta Romaniei! Glumesc.Ei bine, incearca sa il ignori, fiindca daca vei continua asa vei deveni enervanta.Inteleg ca tii la el, dar daca se vede cu alta fata pe la spatele tau, nu te merita! Lasa-l cateva zile, vezi daca te cauta, daca nu te cauta, atunci nu te mai iubeste, si ar trebui sa-i dai papucii, cizmele, adidasii, sau ce porti tu in ziua aceea!(In loc sa-i spui ''ma despart de tine, stiu ca nu e vina ta, ci a mea bla, bla, bla...'', spune-i simplu ''Amice, Aloha''(in sensul de la-revedere'')). Incearca sa nu suferi! Fii tare! fundita?